ČASOSBĚR: „Vítej v éře nejistoty, drahý startupe!“ První ročník unikátního projektu Newsroomu odhalil nové trendy v podnikání

ČASOSBĚR: „Vítej v éře nejistoty, drahý startupe!“ První ročník unikátního projektu Newsroomu odhalil nové trendy v podnikání

David Budai 25. pro 2020 5 min

Tři startupy a hned dvě zásadní změny v konceptu fungování. I to ukázal unikátní časosběrný projekt Newsroomu StartupJobs v roce 2020. Zásadním tématem sice byla a stále zůstává pandemie koronaviru, která podnikání a fungování startupových projektů často proměnila „od základů“. Objevují se ale i náznaky, že by se právě proměnlivost mohla stát velmi důležitým pilířem či navigátorem většiny budoucích byznysových strategií. Zkrátka: Vítejte v době nejistoty!

Drahý startupe, dnes ti budu vyprávět o zvláštní době, která s sebou přináší tak trochu nový způsob podnikání, plánování a vytváření strategií. Je to svět, ve kterém možná zakladatelé budou měnit své záměry mnohem častěji než dříve.

Redakce StartupJobs Newroom spustila v roce 2020 unikátní časosběrný experiment, ve kterém jsme začali sledovat tři startupy na jejich cestě k úspěchu. Každé tři až čtyři měsíce zpovídáme jejich zakladatele a zjišťujeme, co nového se u nich děje, kam se jejich projekty posouvají a jaké nepříjemnosti nebo problémy musí řešit.

PŘEČTĚTE SI: Podíváme se startupům „pod kůži“: StartupJobs spouští unikátní časosběrný projekt

„Když jsme projekt startupového časosběru vymýšleli, vůbec nás nenapadlo, že se napříč planetou brzy prožene pandemie koronaviru, která výrazně ovlivní podstatnou část lidské činnosti. Díky tomu, že startupový ‚ekosystém pečlivě sledujeme, víme, jak silně tato pandemie mnoho z nich postihla. A doslova v přímém přenosu jsme to společně s našimi čtenáři pozorovali u startupů, které se našeho časosběru účastní. Hned dva z nich totiž působí v těch oblastech podnikání, jež byly následky této vlny zasaženy více než ostatní – v oblasti cestování a gastronomie,“ popisuje šéfredaktor Newsroomu StartupJobs Václav Lang.

Poukazuje rovněž na to, že rychlý a nečekaný průběh má nejen samotná pandemie, ale překotné změny pozorujeme také ve vývoji startupových podniků. „Věci, které byly aktuální v létě, už byly během podzimu úplně jinak,“ vzpomíná Václav Lang a dodává, že i kvůli tomu bylo mnohem složitější získat zpětnou vazbu od startupů, které se projektu zúčastnily.

Sledovali jsme klíčové změny

Velmi dobře tuto proměnlivost ilustruje příběh plaformy pro online výuku jazyků Blabu, která se původně měla časosběru také účastnit. Pořídili jsme úvodní rozhovor se zakladatelem Petrem Kováčikem, ve kterém jsme chtěli Blabu představit. Pak ale přišlo jaro a první lockdown, jenž platformu velmi silně zasáhl. A Kováčik byl nucen z časosběru odstoupit, protože budoucnost startupu začala být nejistá.

Během několika měsíců pak došlo k úplnému „překopání“ konceptu Blabu. Z platformy, která formou videohovorů propojovala rodilé mluvčí se zájemci o výuku angličtiny, se stala platforma pro vytváření online kanceláří a cílí na všechny, kdo nabízí nějaké služby – lektory, učitele, kouče, mentory, terapeuty či konzultanty. Ten, kdo Blabu chvíli nesledoval, může mít pocit, že jde o zcela jinou službu.

Shodou okolností se něco takového přihodilo i v rámci časosběrného projektu. Startup Grason se původně orientoval na restaurace a další gastropodniky, jimž chtěl flexibilně dodávat pracovníky (číšníky, kuchaře a další personál). Poté, co se restaurace napříč Českem zavřela či omezila pandemie koronaviru, se začal Grason transformovat na univerzální tržiště flexibilní práce napříč obory. A začíná mít úspěch třeba v logistice.

„Narovinu říkáme, že cílem je bojovat proti personálním agenturám. Chceme, aby byl Grason jejich alternativou. Naše technologie umožňují najímat lidi rychle a za nižší náklady než v případě agentur. A pracovníci díky práci napřímo získají vyšší mzdu,“ prozradil spoluzakladatel Grasonu Karel Mařík při první kontrole v rámci časosběru. Na jaře by je něco takového vůbec nenapadlo, ale během necelého půl roku došlo k zásadnímu přepracování konceptu i fungování.

A podobné to bylo také u dalšího startupu v časosběru – u Encubate. V tomto případě nebyl na vině koronavirus, přesto došlo k výrazné změně původního konceptu. Tento online (digitální) inkubátor původně cílil na naprosté podnikatelské nováčky bez historie, ale po změně strategie se přeorientoval na projekty a startupy, které již nejsou na úplném začátku. „Dost se změnil celý koncept, platforma je nyní asi o 80 procent jiná,“ uvedl zakladatel Zdeněk Fred Fous v rámci prvního kontrolního kola.

Stane se nejistota základním pilířem při plánování strategie?

Éra startupových měňavců

Co myslíš, milý startupe, je to náhoda, nebo trend? Taková otázka se, a to nejen v rámci našeho časosběru, přímo nabízí. Bude zajímavé sledovat, jestli jsme se posunuli do doby, v níž je základem nejistota a změna.

Jistě, startupová komunita vždy byla a je plná nečekaných změn, nových plánů a flexbibilného přizpůsobování strategií, to se nezmění. Možná se ale, milý startupe, nacházíme v době, kdy bude tato proměnlivost častější než kdy dříve. Třeba jsme svědkem vzniku nové generace startupů, u kterých bude změna nikoliv nutností, ale spíše jejich podstatou. Souhlasíš, že nastává éra startupových měňavců?

Možná to není jen dojem, který máme při sledování startupů v našem časosběru. Také renomovaná společnost Deloitte ve své analýze The 2021 Deloitte Global Human Capital Trends konstatuje, že se firmy učí žít s nejistotou, a to bez ohledu na to, jestli se situace s koronavirem dříve nebo později vyřeší. Spojení „rychle se měnící a nejistý svět“ nebo „adaptabilita a strategie přežití“ se line napříč celou 60stránkovou analýzou a autoři tvrdí, že firmy se musí naučit neočekávaně a totálně „otočit a nabrat úplně jiný směr“. Nejistota se podle Deloitte stene stěžejním pilířem každé budoucí strategie pro následující roky.

„Globální zdravotní, finanční a sociální krize zásadně dopadá na to, jak, co a kde lidé dělají, a organizace musí být připraveny restrukturalizovat své fungování i svůj smysl, kdykoliv se v budoucnu objeví zase něco neznámého,“ stojí v analýze a v závěru autoři dodávají: „Perspektiva (výhled) v letech narušení vyzývá organizace, aby dokázaly směle fungovat i tváří v tvář nejistotě.“

Časosběr v roce 2021

Časosběrný projekt StartuJobs Newsroom pokračuje i v roce 2021 a nejen my v redakci budeme se zájmem sledovat, jestli se tato očekávání naplní. Bude docházet k dalším velkým změnám? Nelze opomenout, že časosběru se účastní také projekt Explorio, který se zaměřuje primárně na cestování rodin s dětmi. Pokud jde o cestování a dovolenkování v roce 2021, je to zatím jedna velká neznámá. A nás zajímá, jestli bude i tento startup čelit změnám, nebo bude pokračovat v současné strategii.

„V příštím roce přineseme nejméně dvě další kontrolní kola, ve kterých budeme startupy opět důkladně zpovídat. Jedno proběhne na jaře, druhé na podzim. Díky tomu budeme schopni reflektovat jak aktuální vánoční sezónu a dopady globální vakcinace v době potenciální třetí vlny koronaviru, tak situaci ve značně specifickém letním období,“ dodává šéfredaktor Václav Lang.

Zdroj: The 2021 Deloitte Global Human Capital Trends

Foto: Pixabay

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
SJ Ads
Přečtěte si dále
Související témata: Osobnosti, Kancelář, Startupy
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články