Groundcom.space expanduje v USA, pozemní stanice komunikují s vesmírnými misemi
Startup Groundcom.space propojuje Zemi s družicemi. Foto: pixabay.com

Groundcom.space expanduje v USA, pozemní stanice komunikují s vesmírnými misemi

22. čvn 2022 Ivan Horák 1 min

Na konferenci Satellite2022 ve Washingtonu se zástupcům česko-slovenského startupu  Groundcom.space podařilo podepsat výhradní rámcový kontrakt na obsluhu připravované konstelace 400 družic za několik milionů amerických dolarů s firmou, která vyvíjí družice i pro americké letectvo.

S jídlem roste chuť. Kromě nového a jíž potvrzeného obchodu v USA má Groundcom.space šanci získat další kontrakty z nedávné účasti na veletrzích TechConnect a Czech Tech Days v New Yorku. Tam startup spolu s dalšími českými firmami nabízel svůj produkt zahraničním investorům a navazoval strategická partnerství.

Groundcom.space propojuje zemi s oběžnou dráhou a pracuje na vytvoření sítě pozemních stanic, které zprostředkují komunikaci jako službu operátorům vesmírné mise. Je součástí kosmického inkubátoru ESA BIC Czech Republic.

Startup nabírá zaměstnance

Zakladatel Groundcomu Jakub Lajmon potvrzuje, že účast v programech v CzechInvestu byla pro startup v mnoha ohledech stěžejní. Bez několikaměsíčního pobytu ve Spojených státech by se podle jeho slov spolupráce se zahraničním investorem nedala navázat. „Několik týdnů před cestou jsme si připravili seznam firem, se kterými se potřebujeme spojit a hned po příjezdu jsme se s nimi začali potkávat. Takovým způsobem jsme zjistili, co naše klienty nejvíce trápí a mohli jsme tomu začít přizpůsobovat naše produkty a služby,“ říká Lajmon.

Díky akceleračnímu programu CzechInvestu si firma mohla bez větších investic otestovat svůj produkt v zahraničí, což znamenalo zvolit i novou strategii. „Podařilo se nám určit segment klientů, kteří by mohli nejvíc těžit z naší služby, a kterým bychom mohli přinést největší úspory. Najednou jsme měli ze seznamu stovek klientů desítky, na které jsme se začali více soustředit. Proto můžu služby CzechInvestu i po této stránce doporučit,“ říká zakladatel firmy. V současnosti startup nabírá kromě klientů také zaměstnance. „Nyní pracujeme na spuštění prvních stanic, a na to potřebujeme také špičkový tým,“ dodává Lajmon.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Startupy, Technologie
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články