StartupYard má za sebou rekordní rok s investicemi 415 milionů korun. „Jsme gambleři,” říká jejich šéf

StartupYard má za sebou rekordní rok s investicemi 415 milionů korun. „Jsme gambleři,” říká jejich šéf

22. led 2020 Václav Lang 2 min

Nejstarší středoevropský akcelerátor StartupYard má za sebou rekordní rok, v kterém obdrželi rekordní počet přihlášek a jejich startupy získaly investice ve výši 415 milionů korun. Výsledky představil na středeční tiskové konferenci šéf akcelerátoru Cedric Maloux.

Do 11. akceleračního kola se přihlásilo 280 startupů z 59 zemí, což je dosud nejvyšší počet. „Po dvouměsíční selekci jsme vybrali šest z nich,” informoval Cedric Maloux, CEO StartupYardu.

Z těchto šesti jsou dva startupy české: 24 Visions je určen pro manažery kvality, kteří potřebují zachytit veškeré vadné výrobky na výrobních linkách. Využívá umělou inteligenci a slibuje, že odchytí 99,9 % vadných výrobků. Druhým je Boom’n’Rank, jenž pomáhá online marketérům s obsahem - doporučuje jim témata, titulky, poskytuje základní SEO návrhy a analytiku.

Další přijaté startupy pocházejí z Rumunska (Qoobus), Kosova (Symbolt), Estonska (Piixpay) a Francie (iKast.io). Vůbec poprvé StartupYards spolupracuje s estonským a francozským startupem.

„Jsme gambleři!”

„Obory letošních účastníků jsou velmi různorodé. Sahají od logistické optimalizace přes supervizi výrobních linek až po management práv pro digitální obsah. Vybrané startupy se zabývají globálními problémy a jsou i nejzralejšími v naší historii. Těšíme se na DemoDay v únoru, kde je budeme moci představit potenciálním investorům a odborníkům na startupy,“ dodal Cedric Maloux.

Všech šest startupů dokončilo intenzivní trénink pod vedením mentorů akcelerátoru. Ve 20 dnech proběhlo 100 setkání. Startupy budou představeny na konferenci DemoDay 19. února 2020 v pražském divadle Royal. Konference se tradičně účastní investoři, zástupci korporací a další odborníci.

StartupYard již nadělil každé společnosti 40 tisíc euro a nyní je jejich cílem propojit je s investory, potenciálními partnery a klienty.

CEO akcelerátoru si pochválil, že za dobu svého fungování StartupYard pomohl již 76 startupům z 22 zemí, přičemž 57 procent z nich je stále aktivních. Což je podle něj skvělý výsledek, neboť s těmito firmami začínají v momentu, kdy nemohou zaručit jejich úspěšnost. „Jsme gambleři,” poznamenal Maloux.

Od roku 2011 naraisovaly jejich startpy celkem 865 milionů korun. Mezi úspěšnými firmami jsou například Rossum, Gjirafa, Satismeter, Neuron Soundware, Dáme jídlo či Retino. V minulém roce přitom byly úspěšně prodány 2 startupy: Brand Embassy koupila izraelská společnost NICE a Steel Mountain koupila firma Avast.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Startupy
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články