Startupy přinášejí peníze a díky penězům mohou nové startupy vznikat. Vzájemné spojení pak často přináší výsledky, které mění svět k lepšímu. Jak na to, se zaměří 1. ročník akce nazvané Startup Money, která má v Brně za cíl propojit svět founderů a investorů. Zájemce láká na známá jména z česko-slovenské startupové scény.
Popsat aktuální trendy, nabídnout exkluzivní insighty nebo inspirovat příběhy úspěchu přímo od nejvýraznějších osobností v oboru. Právě to slibuje konference Startup Money 2024, kterou 29. května v brněnském Divadle Husa na provázku pořádá tamní agentura JIC. Představit se na ní mají zástupci českých i slovenských startupových fondů, ale i úspěšní zakladatelé startupů.
„Naší ambicí je v regionu vytvořit prostředí, kde se mohou snadno spojovat inovativní nápady s potřebným kapitálem. Na Startup Money jsme pozvali spoustu inspirativních osobností z celé republiky i ze Slovenska. Startupisti se tu budou moci potkat mezi sebou i s investory, získají kontakty i zajímavé know-how,“ popsal cíl, s nímž konference vznikla, Radim Kocourek, jednatel fondu JIC Ventures.
Hlavním speakrem konference bude Oliver Dlouhý, zakladatel portálu Kiwi.com, který ve svém vystoupení nabídne příběh firmy, která má za sebou turbulentní roky a investoři v nich sehráli důležitou roli. Důležitou součástí celé akce budou také panelové diskuze. V té s názvem The Art of Startup Investing své příběhy na ní představí významní investoři jako Vít Vrba, zakladatel firmy Webnode, Václav Pavlečka z Czech Founders VC nebo zástupci slovenského fondu Neulogy Ventures. Posluchačům nabídnou tipy, jak uspět ve světě startupových investic, ale také se podělí o to, co je na investování baví, jak poznat startupy s investičním potenciálem nebo jak vybudovat světovou firmu.
PŘEČTĚTE SI: Mentoring, vzdělávání vývojářů a zázemí. Herní inkubátor v Brně má již první výsledky
V rámci dalšího panelu nazvaného Born Global, Think Global, se bude mluvit o různých podmínkách pro investory i startupy v zahraničí. O své zkušenosti s tím, jak rozdílné je investovat do startupů v různých zemích světa, se podělí David Marek, managing partner Tachles VC a Karel Obluk, partner v Evolution Equity Partners. Nabídnou také svůj pohled na to, jak přemýšlejí zahraniční startupy i jak pracovat s foundery, aby jejich rozhled byl mezinárodní a ambice globální.
V panelu Into the Deep Tech se bude mluvit o tom, jaká specifika se pojí s investicemi do technologicky náročných projektů. Zakladatel Tensor Ventures Roman Smola nastíní, jakými fázemi musí investor i founder projít, i to, co obnáší spolupráce s akademickým sektorem. Mluvit se ale bude i o tom, jaké investiční nástroje pro deep tech existují.
A protože Česko patří ke gamingové vývojářské špičce, v programu 1. ročníku Startup Money nechybí ani panel Investice v Game industry. Příprava globálně úspěšné hry stojí spoustu peněz a zabere řadu let. Jak trpěliví investoři v oblasti herního vývoje bývají? Své zkušenosti předají Marek Rabas, zakladatel úspěšného herního studia Madfinger Games, a cofounder studia Redhill Miloš Jeřábek.
Společně s agenturou JIC se na vzniku akce, která má potenciál přinést inspiraci, spoustu zkušeností a nových kontaktů, podílejí také největší česko-slovenská advokátní kancelář Havel & Partners a agentura Czechinvest.
PŘEČTĚTE SI: Garage Angels: Brněnští investoři spojili síly a hledají nové Kiwi.com