PRŮZKUM: Uchazeči o práci vývojáře mívají střední s maturitou, přes 10 let praxe a za prací se nestěhují

PRŮZKUM: Uchazeči o práci vývojáře mívají střední s maturitou, přes 10 let praxe a za prací se nestěhují

27. led 2020 Redakce 3 min

Portál StartupJobs se na přelomu října a listopadu dotazoval svých návštěvníků na jejich preference při hledání zaměstnání i vlastní zkušenosti z práce. Vznikl tak unikátní profil jednotlivých profesí, které vám budeme postupně představovat. V tomto článku se zaměříme na uchazeče v oboru Vývoj - IT.

Z uživatelů, kteří se zúčastnili podzimního šetření, 409 lidí pracuje nebo shání práci v oboru IT - Vývojář. Největší počet z nich preferuje práci v JavaScriptu, HTML/CSS či PHP. Největší část respondentů (41,8 procenta) uvedlo jako nejvyšší dosažené vzdělání středoškolské s maturitou.

Šedesát procent z nich se považuje ve svém oboru za zkušené. Tomu odpovídá i fakt, že největší podíl (43 procent) tvoří ti, kteří mají v daném oboru 6 a více let praxe. Pokud jde o praxi celkem, převažovali lidé, kteří mají odpracováno 10 a více let (37,7 procenta).

Většina z respondentů (84 procenta) má v současné chvíli práci, 58 procent nicméně uvádí, že sice aktivně práci nehledají, ale jsou otevřeni příležitostem. 16 procent pak hledá aktivně a 26 nehledá vůbec.

Mírně nadpoloviční většina ani za poslední půlrok neodpověděla na jedinou pracovní nabídku, zatímco 41 procent maximálně na deset z nich a 5 procent na „desítky” inzerátů.

Pokud jde o ideální formu spolupráce, pak mírně nadpoloviční většina preferuje práci z kanceláře před remote modelem. Třebaže v otázce na zkušenosti s prací na dálku Přes 60 procent dotázaných uvedlo, že jim taková forma vyhovuje, pětina s ní vůbec nemá zkušenost a 16 procentům nevyhovuje.

Počet těch, kteří nejsou ochotni se za prací kamkoli stěhovat, vůbec poprvé v rámci našich průzkumů překonal v tomto oboru počet těch, již by byli ochotni se za prací odstěhovat, a to i do zahraničí, pakliže by do firmy dostali relokační balíček.

Opět mírně nadpoloviční většina upřednostňuje práci na živnostenský list (52,6 procenta), ovšem na plný úvazek.

V otázce vlivu uvedení výše odměny v pracovním inzerátu na rozhodování dotyčného pak necelých 23 procent odpovědělo, že na nabídky bez této informace vůbec neodpovídá, pro 65 procent je to sice důležitá, nikoli však nezbytná informace.

V následující tabulce pak můžete vidět, jaké jsou aktuální, požadované či nejnižší akcepotovatelné měsíční odměny v jednotlivých oborech, navíc rozdělené na seniorní a juniorní pracovníky:

Podívejte se, jak si vedly další profese:

KREATIVA

OBCHOD

MARKETING

ANALYTIKA

MANAGEMENT

ADMINISTRATIVA

PROFIL TYPICKÉHO STARTUPISTY

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
SJ Ads
Přečtěte si dále
Související témata: Kancelář, Průzkumy
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články