PRŮZKUM: Polovina IT pracovníků za půl roku odpověděla alespoň na jeden pracovní inzerát

PRŮZKUM: Polovina IT pracovníků za půl roku odpověděla alespoň na jeden pracovní inzerát

30. led 2020 Redakce 3 min

Portál StartupJobs se na přelomu října a listopadu dotazoval svých návštěvníků na jejich preference při hledání zaměstnání i vlastní zkušenosti z práce. Vznikl tak unikátní profil jednotlivých profesí, které vám budeme postupně představovat. V tomto článku se zaměříme na uchazeče o nevývojářské pozice v IT.

Průzkumu se zúčastnilo 350 lidí, kteří již pracují, nebo hledají práci v nevývojářských pozicích v IT. Nejvíce z nich projevilo zájem o práci IT konzultanta, project managera, testera či web designéra. Ukázalo se také, že největší část z nich (37 procent) má jako nejvyšší dosažené vzdělání středoškolské s maturitou, jen o dva procentní body méně mělo vystudovaný vysokoškolský-magisterský obor.

Nadpoloviční většina dotázaných se považuje za seniorní pracovníky. Bezmála polovina dokonce uvedla, že má za sebou šest a více let praxe v oboru, 43 procent pak uvedlo, že celkem mají napracováno už deset a více let.

Většina z nich (83 procent) v tuto chvíli práci má, polovina z celku nicméně uvedla, že i když aktivně práci nehledají, jsou otevřeni novým příležitostem. V jiné otázce pak opět polovina dotázaných vypověděla, že v posledním půlroce odpověděli alespoň na jednu (ale méně než deset) pracovní nabídku, šest procent dokonce na desítky inzerátů.

O něco více je těch, kteří preferují hlavní pracovní poměr před spoluprací na živnostenský list. Převažují pak také ti, kteří chtějí pracovat na plný úvazek.

Mírně nadpoloviční většina také upřednostňuje práci z kanceláře před prací z domova. 60 procent pak uvedlo, že má pozitivní zkušenosti s prací na dálku, 13 procentům nevyhovuje a čtvrtina respondentů s ní zkušenost nemá.

Co se týče stěhování za prací, pak nejíce kladných reakcí připadlo možnosti vycestovat klidně i za hranice, pakliže na to firma přispěje, jen o něco méně získala možnost nulového stěhování.

Pětina dotázaných se nechala slyšet, že když pracovní nabídka neobsahuje informaci o výši odměny, ani na ni neodpovídají. 16 procentům to nevadí a zbylá většina uvedla, že je to pro ně sice důležitá informace, nikoli však nutně nezbytná.

V tabulce níže pak můžeme vidět konkrétní údaje o mzdách těchto pracovníků v jednotlivých oborech:

Podívejte se, jak si vedly další profese:

IT - VÝVOJÁŘSKÉ PROFESE

KREATIVA

OBCHOD

MARKETING

ANALYTIKA

MANAGEMENT

ADMINISTRATIVA

PROFIL TYPICKÉHO STARTUPISTY

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Kancelář, Průzkumy
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články