Podíváme se startupům „pod kůži“: StartupJobs spouští unikátní časosběrný projekt

Podíváme se startupům „pod kůži“: StartupJobs spouští unikátní časosběrný projekt

11. čvn 2020 David Budai 2 min

StartupJobs Newsroom spouští unikátní časosběrný projekt, v rámci kterého budeme sledovat dva nadějné české startupy a jejich cestu za úspěchem. Unikátní vhled do svého fungování nám zprostředkují Grason a Explorio, dva projekty, které byly v uplynulých měsících výrazně zasaženy omezením kvůli koronaviru. Jak bojují a jaká rozhodnutí museli zakladatelé učinit? Zeptáme se jich každé tři měsíce v exkluzivní zpovědi.

Pravidelně přinášíme rozhovory s představiteli významných i začínajících českých startupů, analýzy a další články, které vám pomáhají s rozjezdem podnikání. Ohraničené příběhy nám ale přestaly stačit, proto rozjíždíme speciální projekt, který potrvá celý rok a možná i déle. Budeme v něm důkladně sledovat dva české startupy a jejich fungování v čase.

„Chceme čtenářům zprostředkovat netradiční zážitek. Jde v podstatě o reality show, ve které hrají hlavní roli startupy a jejich rozhodování, úspěchy i překonávání překážek. Zkrátka vše, co je součástí každého začínajícího podnikání,“ říká Václav Lang, šéfredaktor Newsroomu.

Každé 3 měsíce na „výslech“

Startupy budeme sledovat dlouhodobě, přičemž každé tři měsíce důkladně zmapujeme, kam se posunuly. Sledovat budeme jejich úspěchy, oslovování nových zákazníků a také růst. Součástí časosběrných článků bude vždy také exkluzivní vyjádření CEO, ve kterém zhodnotí uplynulé období a promluví o dalších plánech.

Projekt jsme začali chystat už začátkem roku, ale do jeho příprav zasáhla pandemie koronaviru, oba sledované startupy navíc působí v nejvíce zasažených oblastech podnikání. Konkrétně Grason v gastronomii a Explorio v travelu. Jejich zakladatelé proto museli výrazně poupravit plány pro letošní rok a v případě Grasonu dokonce došlo k částečné změně konceptu fungování. I o tom se v projektu dočtete.

„Pandemie koronaviru zasáhla řadu firem a zejména v případě startupů mnohdy hodně zabolela. Zároveň ale tato situace přináší nové příležitosti. A ti, kteří jsou houževnatí a umí se vypořádat s krizemi, z nastalé situace mohou vytěžit maximum,“ uvádí Václav Lang a věří, že právě tento projekt ukáže hvězdné chvíle českých startupů a inspiruje další lidi k vlastnímu podnikání.

Koho budeme sledovat

Explorio – Travel projekt zaměřený na cestování rodičů s dětmi. Jde o inspirativní portál, který propojuje rodiny s hotely a zážitky v dovolenkových destinacích, nyní primárně v Česku. Zakladateli jsou František Peterka, Jan Davídek a Kamil Vacek. Úvodní článek najdete tady.

Grason – Projekt z oblasti gastra, který vytváří tržiště pracovní síly pro restaurace, kavárny a další podniky. Vzhledem ke koronavirové situaci nyní rozšiřuje své zaměření a zprostředkovává práci i v dalších oblastech. Zakladateli jsou Karel Mařík a Jarmila Kowolowská, investičně se podílejí Miton a Lukáš Strnadel.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
SJ Ads
Přečtěte si dále
Související témata: Investice, Kancelář, Startupy, Technologie
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články