Jak vypadá typický kreativec? Pracuje z domova, má střední s maturitou a bere skoro 50 tisíc měsíčně

Jak vypadá typický kreativec? Pracuje z domova, má střední s maturitou a bere skoro 50 tisíc měsíčně

20. led 2020 Redakce 3 min

Portál StartupJobs se na přelomu října a listopadu dotazoval svých návštěvníků na jejich preference při hledání zaměstnání i vlastní zkušenosti z práce. Vznikl tak unikátní profil jednotlivých profesí, které vám budeme postupně představovat. V tomto článku se zaměříme na kreativce.

Lidí, kteří pracují nebo hledají práci v kreativě, se do našeho průzkumu přihlásilo přesně 60. Nejvíce je mezi nimi zájem o místo grafika, dále se pak hlásí o práci s fotkou a videem, méně pak o pozici product designéra.

Nejvíce mezi nimi bylo těch, kteří mají vystudovanou střední školu s maturitou, a to téměř polovina dotazovaných. Další polovinu tvoří kandidáti s bakalářským a magisterským titulem z vysoké školy.

Mírně mezi nimi převažovali ti, kteří se ve svém oboru považují za zkušené (60 procent). 40 procent má za sebou šest a více let praxe v kreativě, pokud jde o odpracované roky celkem, pak největší část tvořili ti, kteří mají za sebou 3 až 5 let či 6 až 9 let praxe.

Většina z nich (80 procent) v současné době práci má, nadpoloviční většina (62 procent) však uvádí, že jsou otevřeni příležitostem. Téměř třetina dokonce hledá aktivně.

Mírně nadpoloviční většina upřednostňuje spolupráci jako hlavní pracovní poměr, stejně tak většina preferuje práci na plný úvazek.

Lehce však převažují ti, kterým více vyhovuje práce z domova. Pouze 8 procent uvedlo, že jim tento typ spolupráce nevyhovuje, 35 procent s ní nemá zkušenost. V otázce stěhování za prací pak bylo nejvíce těch, kteří by byli ochotni se vystěhovat i do zahraničí, pokud by jim firma dala na cestu relokační balíček.

Pokud jde o vliv uvedení odměny v pracovní nabídce, pak tradičně většina lidí (67 procent) odpověděla, že je to pro ně důležitá informace, nikoli však nezbytná. Téměř pětina ale na inzeráty bez ní neodpovídá.

Konkrétně pak respondenti aktuálně pobírají v průměru 46 750 korun (v medianu 54 tisíc Kč), požadují 51 458 Kč (v medianu 50 tisíc Kč) a nešli by pod 41 987 Kč (v medianu 40 tisíc Kč).

Při podrobnějším pohledu na odměny lze vidět, že převažují ti, kteří aktuálně pobírají 49 až 56 tisíc korun měsíčně (23,2 procenta) či 33 až 40 tisíc korun (21,4 procenta). Nejvyšší podíl byl těch, kteří právě 33 až 40 tisíc korun označili za požadovanou odměnu (22 procent). Téměř třetina pak uvedla, že by neakceptovali měsíční plat nižší než 26 tisíc korun.

Podívejte se, jak si vedly další profese:

OBCHOD

MARKETING

ANALYTIKA

MANAGEMENT

ADMINISTRATIVA

PROFIL TYPICKÉHO STARTUPISTY

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Průzkumy
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články