Britský startup Medbelle buduje „první digitální nemocnici”. Investoři přispěli 150 miliony

Britský startup Medbelle buduje „první digitální nemocnici”. Investoři přispěli 150 miliony

16. dub 2019 Redakce 2 min

Medtech startup Medbelle se sídlem v Londýně a Berlíně sám sebe rád označuje za první digitální nemocnici. Tvrdí, že stávající systém lékařské péče se spíše zaměřuje na její poskytovatele než příjemce. Proto postavila digitální systém, v němž je na prvním místě pacient. Pro Čechy přitom o takový unikát nejde.
 

„Zdravotnický systém, tak jak ho známe, může být často neefektivní, neuspořádaný a přetížený. Kvůli složitým administrativním procesům je pro něj těžké udržet krok s vyvíjející se technologií, což vede ke špatným zkušenostem jak pro pacienty, tak pro zdravotníky,” tvrdí spoluzakladatel a CEO Daniel Kolb.

V roce 2016 proto vznikla digitální platforma, která pacienta po zaregistrování na webu či v aplikace provede vlídným způsobem celou léčebnou kúrou. Pacientovi systém nabídne paletu odborníků a specializovaných zařízení a následně mu umožní neustálý kontakt a přísun informací prostřednictvím mobilní aplikace, a to od prvního objednání se až po proces doléčování. Se vším potřebným mu pomáhá Medbelle.

„Jako první digitální nemocnice od základů přepisujeme zdravotní systém, tak abychom pacientům poskytli vynikající úroveň péče,” tvrdí společnost. „Přinášíme revoluci ve způsobu, jakým pacienti komunikují se zdravotnickým systímem.”

Britové si službu poměrně oblíbili, podle společnosti už ji využilo přes 30 tisíc z nich a do roku 2020 firma počítá s dalšími skoro 150 tisíci uživateli.
 

154 milionů korun od investorů

Věří jí také investoři. Firma od nich v těchto dnech získala 6 milionů euro (154 milionů korun). Investici vedli signals Venture Capital se spoluúčastí Talis Capital, Mutschler Ventures, IBB Beteiligungsgesellschaft a Cavalry Ventures.

Investice má pomoci k dalšímu rozšíření služeb pro pacienty. Zatím se totiž zaměřuje zejména na privátní služby například v oblasti kosmetických a hubnoucích služeb nebo péči o zrak a chrup. Do budoucna chce ale pole působnosti rozšířit všechny typy zákroků a spolupracovat i s tamním veřejným zdravotnictvím. Podle autorů projektu služba šetří pacientům čas, peníze a nervy, ale pomáhá i poskytovatelům zdravotní péče lépe a efektivněji organizovat jejich služby.

„Medbelle je nejlépe hodnocený poskytovatel zdravotní péče ve Spojeném království. Pracujeme s našimi nejzkušenějšími lékaři, abychom poskytli vysoce kvalitní léčbu a osobní přístup. Rovněž eliminujeme nepříjemnosti během léčebného procesu tím, že se staráme o všechny aspekty od registrace pacienta až po následnou péči. Poskytujeme komplexní informace o léčbě, cenách, možnostech financování, bezplatných konzultacích, lékařských podrobnostech a schůzkách,” tvrdí firma.

Našincům nicméně taková služba nemusí znít až tak převratně. Třebaže není zdaleka dokonalý, web Známýlékař.cz pomůže zorientovat se v nabídce specialistů a zařízení. úspěšná je také online zdravotnická poradna uLékaře.cz, prostřednictvím které je možné poradit se s odborníkem nebo se k některému objednat.
 

Autor: VAL

Foto: NEC Corporation of America on Visual hunt / CC BY

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata:
Další články