4Trans Factoring ovládl pražskou premiéru Mastercard Fintech Engage, diváky nejvíce oslovil Resistant AI
CEO společnosti 4Trans Factoring Jaroslav Ton, foto: 4Trans

4Trans Factoring ovládl pražskou premiéru Mastercard Fintech Engage, diváky nejvíce oslovil Resistant AI

15. bře 2023 Ondřej Černý 2 min

Vůbec poprvé do Česka zavítala unikátní soutěžní přehlídka a odborná konference Mastercard Fintech Engage. Své inovativní projekty v oblasti finančních a platebních technologií na ní představilo sedm společností a startupů. Porotu nejvíce zaujala společnost 4Trans Factoring, která přišla s inovativním projektem umožňující firmám expandovat a využívat slevy na hromadné objednávky pomocí faktoringu.

Sedm fintech společností z Česka a ze Slovenska, které se zúčastnily prezentace podnikatelských nápadů, působí v oblastech financování, blockchainu, kyberbezpečnosti nebo investování. Kromě hlavní ceny byla udělena také cena diváků, kterou obdržel startup Resistant AI. Ten zajišťuje zabezpečení systémů AI před cílenou manipulací. Vítěz hlavní ceny Mastercard i vítěz ceny publika získali podporu expertů Mastercard v dalším rozvoji. Zároveň obě společnosti postoupily do středoevropského finále Fintech Engage, které se bude konat v polovině roku v Berlíně.

Společnost Mastercard dlouhodobě podporuje začínající fintechové organizace pomocí svých inovačních programů. Právě startupy v této oblasti totiž přinášejí nové a mnohdy revoluční nápady, které určují trendy na mnoho let dopředu. Na akcích jako je Fintech Engage tak můžeme obrazně řečeno nahlédnout do budoucnosti, “ konstatoval generální ředitel společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko Michal Čarný.

České premiéry Mastercard Fintech Engage se zúčastnily:

4Trans Factoring - poskytuje nejrychlejší faktoringové financování na trhu malým a středním podnikům v oblasti logistiky. Start-up umožňuje firmám bezpečně růst a lépe řídit provozní finance.

Resistant AI - zajišťuje ochranu systémů AI před cílenou manipulací, nepřátelskými útoky strojového učení a pokročilými podvody. Odhaluje padělání dokumentů, převzetí účtů, praní špinavých peněz a chrání před dalšími neznámých finančními hrozbami.

PalmApp - startup v segmentu Earned Wage Access (EWA), který přišel se serverovým řešením a nativní mobilní aplikací poskytující zaměstnancům jejich partnerských společností včasný přístup k jejich penězům. To má zajišťovat pozitivní dopad na spokojenost zaměstnanců, jejich výkon i stabilitu.

Blockmate - kombinuje tradiční bankovní a fintech systémy s kryptoúčty a bez námahy vytváří bezpečné, konsolidované finanční peněženky. Poskytuje kryptoslužbám jedinečné zabezpečení 2FA, inteligenci motoru pro atribuci dat a integraci do 80 procent krypto služeb.

Corrency - přichází s inovativním transakčním systémem pro efektivní a transparentní využívání veřejných financí. Ten umožňuje rozdělovat dotační prostředky přímo lidem v regionech.

InvestBay - první platforma, která spojuje vyšší likviditu investování do akcií s nižšími riziky investic do nemovitostí. Umožňuje uživatelům těžit z vyšší návratnosti jejich investice při zachování vysoké likvidity a nízkého rizika.

DLT software - poskytuje integrovanou sadu nástrojů na podporu tvůrců finančních technologií a ekosystému Web3. Přichází také s novou aplikací, která má pomáhat firmám růst. DLT software propojuje firmy s novými finančními technologiemi a inovacemi.

Mastercard začínající fintech společnosti podporuje dlouhodobě. Ve vybraných evropských městech proto pořádá akce Mastercard Fintech Engage. Letos poprvé se akce konala i v Praze. Hlavním cílem těchto setkání je podpora a rozvoj fintech ekosystému, sdílení přínosných inovací a snaha implementovat nové nápady a technologie do reality.

PŘEČTĚTE SI: Zdražování nafty a měsíce čekání na proplacení faktur. Překlenout náročné období pomáhá dopravcům startup 4Trans

Ondřej Černý

Další články autora →

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Startupy, Technologie
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články