„Za první tři dny jsme prodali 1500 menstruačních kalhotek.” Zakladatelé Snuggs o lavině, kterou spustili, i o plánech do budoucna

„Za první tři dny jsme prodali 1500 menstruačních kalhotek.” Zakladatelé Snuggs o lavině, kterou spustili, i o plánech do budoucna

Petr Woff 2. čvc 2019 6 min

Linda Šejdová a Tomáš Zahradník začátkem roku představili menstruační kalhotky Snuggs, které se rázem dostaly do popředí zájmu. Kvůli rostoucí poptávce postupně zvedají cenu, hledají další lidi do týmu a chystají západoevropskou expanzi. Vyzpovídali jsme oba zakladatele a taky prozkoumali, zda jsou na trhu další podobné produkty.

Nabídka dámských hygienických pomůcek dlouho zůstávala omezená. Vložky, tampony nebo kalíšky fungují na podobném principu, po staletí se měnil vlastně jenom materiál - ať už šlo například o mech, látku, nebo třeba papyrus. „Nějaké pra-tampony zřejmě používala i staroegyptská královna Kleopatra,” vysvětluje Veronika Lančaričová, která společně s Ilonou Bittnerovou v roce 2016 začala vyrábět menstruační kalhotky pod značkou Meracusky. V tomto případě tekutinu zachytává samotné oblečení, ačkoli během silné menstruace bývá přece jenom potřebná ještě vložka.

„Podle našich zkušeností jsou podobné pomůcky obrovsky žádané, a poptávka stále roste,” uvedl pro Newsroom Lukáš Langer z e-shopu Lunzo.cz. „Na trhu seženete řadu menstruačních kalhotek, například my prodáváme kus za 129 Kč. Přitom obsahují pouze přírodní materiály. Naše kalhotky se dají používat i během silné menstruace, ale v takovém případě je zapotřebí více než jeden kus denně,” doplňuje Jan Král ze stejného obchodu.


Reklama americké společnosti Thinx, která prodává menstruační kalhotky a na Instagramu má 259 tisíc followerů.

Přesto se ale nové české menstruační kalhotky značky Snuggs dostaly do popředí zájmu médií i veřejnosti. Vyzpovídali jsme proto oba zakladatele firmy snuggswear s.r.o. - kromě Lindy Šejdové také Tomáše Zahradníka.

Menstruační kalhotky Snuggs. Zdroj fotografie: Snuggs

Super-absorpční vrstva má teprve vzniknout

Můžete říct, že jsou v současné době kalhotky Snuggs svým provedením, kvalitou a komfortem jedinečné? Vzhledem k vašemu úspěchu bych se nedivil, kdybyste už zaznamenali nějaké konkurenční pokusy o nápodobu.

Tomáš: Pokusy o nápodobu byly a budou, neřešíme to. Všichni se ptají na IP (Intellectual Property, česky duševní vlastnictví, pozn. red.) a jedinečnost, ale přitom neexistuje sebe-unikátnější technologie, kterou by někdo do roka nezkopíroval. Přijde mi, že je to mnohem více o exekuci, neférových výhodách, o chytrém nalézání příležitostí, které firmu akcelerují. Na to se soustředíme.

Ale ano, máme jedinečnou absorpční vrstvu, která má za úkol co nejrychleji odvést vlhkost od pokožky, absorbovat ji do mezivrstvy a nepropustit dál. Laboratorně jsme porovnávali výkonnost naší vrstvy s vrstvami našich největších konkurentů a vychází nám násobně lepší vlastnosti. Pokud se bavíme o tělu kalhotek, tak to je živý organismus. Chceme dělat více střihů, více variant materiálů, budeme upravovat design. Zatím máme první verzi a už s ní jsou ženy nad očekávání spokojené.

Tomáš Zahradník. Zdroj fotografie: Snuggs

Prozradíte, jaká firma vám dodává potřebnou nanotechnologii?

Linda: Nebudeme prozrazovat naše dodavatele. Se všemi jsme zatím moc spokojeni, sedli jsme si lidsky a cítíme od nich velkou podporu.

Jak vás vlastně napadlo postavit produkt na nanovláknech?

Linda: Úplně na začátku jsme kontaktovali textilní inženýry a diskutovali s nimi problematiku absorpční vrstvy pro menstruační kalhotky. Postupně jsme testovali několik variant vláken a konstrukcí vrstvy. Nanovlákna jsou ideální pro spodní část vrstvy, protože jsou nepropustná pro kapalinu, ale zároveň prodyšná.

V diskusních fórech jsem zaznamenal přání, abyste vyráběli kalhotky i ve větších velikostech a abyste zavedli nějakou množstevní slevu například na čtyři a více kusů, protože jedny beztak nestačí, nemá-li jít pouze o zkoušku. Budete na tyto požadavky nějak reagovat?

Linda: Budeme. Na prozákaznickém přístupu si zakládáme, požadavky zákaznic pečlivě analyzujeme. Zrovna tento požadavek jsme si už změřili. Ptali jsme se zákaznic, jakou změnu v produktu by nejvíc uvítaly, a balení po více kusech byla nejčastější odpověď. Během srpna tuto možnost spustíme.

Na svém webu píšete, že při silné menstruaci doporučujete Snuggs jako „pojistku", respektive doplněk k tamponu či kalíšku. Skutečně v této fázi bývají Vaše kalhotky samy o sobě nedostatečné, nebo toto doporučení uvádíte spíše jako svojí vlastní pojistku, abyste měli obranu proti některým eventuálním reklamacím (ve smyslu - my jsme vám přece doporučovali, ať při silné menstruaci máte ještě tampón či kalíšek)?

Linda: První cíl byl vytvořit kalhotky s vrstvou, která bude vhodná pro menší a střední menstruaci, a na ní si validovat poptávku a zjistit potřeby žen. To teď máme a můžeme s mnohem lepší představou investovat do vývoje super absorpční vrstvy, která bude vhodná pro silnou menstruaci. Prodávat budeme obě absorpce zároveň jako dva separátní produkty, pro jednu ženu bude vhodnější nižší absorpce, pro druhou vyšší absorpce a pro třetí kombinace (silné a slabé dny).

Linda Šejdová. Zdroj fotografie: Snuggs

Kickstarter netřeba, expanze povede přes vlastní web

Pokud se nemýlím, prodejní cena vašich kalhotek původně začínala na 10 eurech (asi 250 Kč), nyní na vašem webu vidím 28 € (710 Kč), ale už tam taky avizujete zřejmě budoucí cenu 30 či 35 € (760 či 890 Kč). Čím to? Stále jsou výrobní náklady 10 €?

Linda: Začali jsme s cenou 10 €, protože jsme chtěli získat skupinu třeba padesáti zákaznic, kterým budeme pečlivě naslouchat a konzultovat s nimi další úpravy na kalhotkách. Tak jsme navrhli dohodu - my vám dáme kalhotky za výrobní náklady a vy nám upřímně popíšete, jak jste se s kalhotkami cítila. Jenže nám vyšel článek a spustila se lavina. Za první tři dny jsme měli prodáno 1 500 kalhotek.

Tomáš: A čtvrtý den volám všem dodavatelům, že nesmíme příští týden začít vyrábět sto kusů, ale dva tisíce. Museli jsme cenu rychle navýšit a použít ji jako nástroj pro kontrolu poptávky. 28 - 35 € je cenové rozmezí, ve kterém se budeme do budoucna pohybovat. Samozřejmě, COGS (Cost Of Goods Sold, česky náklady na prodané zboží, pozn. red.) jdou a půjdou s objemem níže, ale není to věc, která nás nyní trápí. V této fázi potřebujeme agilní výrobu, kvalitně ušité kalhotky, možnost přijet ke švadlenám autem a domluvit se na změně. Proto držíme výrobu v ČR.

Četl jsem, že za první měsíc ostrého provozu jste prodali 2 500 kusů kalhotek. Jak vaše prodeje vycházejí teď?

Linda: Výborně! Číslo je výrazně větší, lavina se šíří dál.

Menstruační kalhotky Snuggs. Zdroj fotografie: Snuggs

Prý zvažujete, zda letos spustíte kickstarterovou kampaň v Berlíně, nebo Londýně.

Tomáš: Je to tak, máme produkt, který je konkurenceschopný v západní Evropě. Kickstarter nakonec dělat nebudeme. Budeme už rovnou prodávat přes náš vlastní web a přes retail. Postupně si z obou měst, respektive zemí sbíráme data a budujeme network. Na finální rozhodnutí ještě nějaký čas máme.

Pokročila nějak vaše jednání s eventuálními velkými investory a maloobchodními distributory? Dočetl jsem se, že prý do 5 let chcete patřit mezi evropské lídry svého oboru, což by asi málokdo zvládl jenom s vlastním kapitálem a pouze díky pozitivním uživatelským referencím.

Tomáš: V těchto dnech se zrovna rozhodujeme, jak budeme financovat letošní rok. Počítáme s významnými prodeji, bude nám stačit jen něco málo na pokrytí pracovního kapitálu a na rozjetí malého týmu. Letos plánujeme spustit prodeje s jedním větším distributorem, jednání běží. Postupně formujeme plán na příští rok, uvidíme, kolik investičního kapitálu bude potřeba.

Lindo, stále ještě vedle svého vlastního projektu pracujete jako ředitelka marketingu ve startupu BudgetBakers?

Linda: V BudgetBakers končím za dva měsíce, hledáme za mě náhradu.

Kolik lidí momentálně působí v týmu Snuggs a jak máte rozdělené role?

Tomáš: Rok jsme na kalhotkách pracovali jen my dva s Lindou. Děláme oba víceméně všechno, ještě je brzy si nějak významně dělit práci. Čerstvě nám pomáhá naše nová kolegyně se zákaznickou podporou a rozhlížíme se po dalších lidech na PPC, social content, podporu, řízení produkce a taky po exekutivní asistentce nebo asistentovi.

Autor: Petr Woff
Fotografie: Snuggs

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
SJ Ads
Přečtěte si dále
Související témata:
Další články