Autentické zážitky z cest od lidí pro lidi. Worldee z Hané získalo milion eur a chystá se na růst
CEO Worldee Tomáš Zapletal (vpravo) a COO Tomáš Nakládal. Foto: Worldee

Autentické zážitky z cest od lidí pro lidi. Worldee z Hané získalo milion eur a chystá se na růst

27. zář 2022 Jakub Dvořák 3 min

Jste vášniví dobrodruzi? Zapomeňte na klasický cestovní zájezd. Worldee, cestovatelská platforma z Olomouce, přináší unikátní zážitky. V letošním roce firma spustila tržiště s nabídkou autentických cest a dovolených – ty připravují a provázejí jimi samotní cestovatelé. Takzvaní travel buddies jsou průvodci, kteří v navštěvované zemi strávili nějaký čas, dokázali ji poznat a následně mohou své zážitky předat dalším.

Startup z Hané letos prodal zájezdy za zhruba pět milionů korun, čímž nadchl rovněž investory, a s více než milionem eur (přibližně 27 milionů korun) chce najmout seniorní kolegy a zážitky z autentického cestování nabídnout i lidem mimo Českou republiku.

Stojíme u vzniku nového unikátního trendu. Jsme přesvědčeni, že lidi už nebaví pořád dokola tentýž zájezd k moři, akorát nemají tolik možností alternativního cestování,“ myslí si Tomáš Zapletal, zakladatel Worldee.

Cestovatelskou platformu založil společně s Tomášem Nakládalem v únoru roku 2019. První dva roky působila především jako digitální cestovatelský deník a prostředek k plánování individuálních cest s prvky sociální sítě, kdy umožňovalo cestovatelům navzájem se inspirovat. A to nejenom na počítači, ale také díky mobilním aplikacím pro telefony s operačním systémem Android i iOS.

Uživatelské rozhraní Worldee. foto: Worldee

Dříve vyvinuté nástroje využívá právě k vybudování tržiště, na kterém je možné si celou cestu i zakoupit. Za dobu svého působení získalo Worldee od investorů přes 47 milionů korun. „Tradiční koncept cestovek je přežitý, mladší generace je již dnes považuje za dinosaury. Přemýšleli jsme proto, jakou formou cestování obohatit. Travel buddies tu byli vždycky, rozprostření po fórech na sociálních sítích. My je sjednocujeme pod naší platformou a sdružujeme ty nejlepší ověřené průvodce a dobrodruhy, kteří mají cestování v krvi, chtějí organizovat cesty a provázet lidi, protože je baví posílat svoje tipy a triky dál do světa,“ představuje nový koncept turismu.

Nápad dvojice mužů nadchl i českou investiční společnost KAIPERI, která do startupu vložila spolu s další investicí od Josefa a Ondřeje Průšových z Prusa Research sumu 1 085 000 eur, tedy v přepočtu 27 milionů korun. Částku plánuje dvojice investovat do rozšíření týmu o seniorní kolegy – například šéfa marketingu nebo šéfa business developmentu. Existují i daleko větší vize – vytvoření automatizovaného systému pro nákup letenek či expanze na další strategické trhy.

Ukázali jsme, že náš nápad s autentickým cestováním a marketplace pro cestovatele má své zákazníky a budoucnost. Máme jasno, kam se chceme vydat. Máme nyní produktový plán na několik let, a proto chceme získat ty nejlepší lidi na trhu, abychom mohli růst, expandovat a nastavit nové trendy v cestování. Spolupracujeme s týmem skvělých právníků ze Sedláková Legal a věříme, že nyní máme v zádech ty správné investory, abychom mohli toto roky neměnné odvětví disruptovat,“ věří byznys plánu Tomáš Nakládal, spoluzakladatel a COO.

Současný 17členný tým olomouckého startupu se vedle tržiště zájezdů stará o vše, co se týče samotné cesty. Součástí zakoupení cesty jsou i letenky, ubytování, pojištění, transfery, půjčení auta nebo třeba přeprava MHD. Službu využívá přes 70 tisíc uživatelů z celého světa a aktuálně je v denících zaznamenáno více než 400 tisíc cestovatelských itinerářů.

Jakub Dvořák

Redaktor a editor SJ News. Téměř deset let strávil psaním o fotbale v redakci deníku Sport. Má slabost pro španělský fotbal, formuli 1 a severskou krimi.

Další články autora →

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Aplikace, Startupy
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články