Virtuální platforma pro trénink hokejistů Sense Arena se chystá zaměřit na další sport. Na rozšíření získala tři miliony dolarů

Virtuální platforma pro trénink hokejistů Sense Arena se chystá zaměřit na další sport. Na rozšíření získala tři miliony dolarů

19. kvě 2022 Anna Jurečková 3 min

Virtuální hokejový trénink je podle startupu Sense Arena až čtyřikrát efektivnější než trénink na ledě. Jak je to s dalšími sporty, se brzy uvidí. Česká sportovně-technologická firma, která prorazila v USA, se rozšíří i díky investici od kapitálového fondu J&T Ventures za účasti dosavadních investorů, fondu Miton a společnosti Syner. 

Tréninkový nástroj Sense Arena v současnosti využívá více než 30 profesionálních hokejových týmů Evropy, Kanady a USA. Ve virtuální realitě díky českému startupu trénují i hokejisté NHL a NCAA. Do jeho portfolia již brzy přibude další sport. S přispěním dosavadních investorů, firem Miton a Syner, do rozšíření platformy investoval tři miliony dolarů (přes 70 milionů korun) také J&T Ventures. 

„Věřím, a neustále se mi to potvrzuje, že možnosti využití moderních technologií včetně virtuální reality v tréninku sportovců jsou téměř bez hranic. Náš tým se na obou stranách Atlantiku za posledních šest měsíců ztrojnásobil. Aktuálně pracujeme na tréninkové platformě pro další sport, jejíž představení plánujeme letos v létě,“ uvádí zakladatel Sense Areny Bob Tetiva (na úvodním snímku). „Naprostou novinkou bude pak spuštění zcela nové sport metaverse aplikace určené pro širší sportovní veřejnost,“ dodává. 

PŘEČTĚTE SI: Hokejová Sense Arena dál dobývá NHL a má nakročeno k ragby. „Do konce roku chceme být cash flow positive,” říká zakladatel Bob Tetiva

Sense Arena je postavena na zlepšování dovedností hokejových hráčů a brankářů pomocí technologie. Virtuální hokejový trénink je podle startupu dokonce čtyřikrát efektivnější než trénink na ledě. Výhody jsou vyšší počet opakování a provádění jednotlivých dovedností v různých stupních rychlosti i složitosti. Účinnost potvrdily také studie s Univerzitou Karlovou a univerzitou Steavens Point v americkém Wisconsinu.

„Příběh Sense Areny sledujeme už od roku 2018, kdy se stala vítězem soutěže Vodafone Nápad roku. Ohromilo nás, jak suverénně se pak Bob Tetiva se svým týmem dokázal prosadit na severoamerickém trhu, jak rychle během covidových uzávěr přišel s dostupným produktem pro domácí použití, který dnes tvoří většinu prodejů, i to, že už teď má v hledáčku virtuální sportoviště budoucnosti,“ komentuje investici Martin Kešner, spoluzakladatel J&T Ventures.

Foto: Sense Arena

Anna Jurečková

Další články autora →

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Investice, Startupy, Technologie
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články