Lepší odhad cen nemovitostí díky algoritmu. Pale Fire Capital znovu investoval do startupu Valuo

Lepší odhad cen nemovitostí díky algoritmu. Pale Fire Capital znovu investoval do startupu Valuo

2. kvě 2022 Anna Jurečková 3 min

Minulý měsíc portál JenPráce.cz, nyní technologický startup Valuo. Investiční skupina Pale Fire Capital navyšuje podíly v rámci svého portfolia. V české firmě, která se zabývá odhady cen nemovitostí, má nově už 37,5 procenta.

Český startup Valuo vyvíjí nástroj pro boj s rostoucími cenami nemovitostí, a to získáním potřebných dat k přesnějšímu odhadu ceny. Ten probíhá na základě analýzy informací, jako jsou například data z katastru nemovitostí nebo ceny srovnatelných realit v okolí. Díky speciálnímu algoritmu lze zjistit, zda se byt nebo dům neprodává příliš draho.

„Realitní trh zažil opravdu bouřlivý rok 2021. Aktuální situaci využijeme k rozvoji dalších funkcí a služeb, které představíme ve výhledu zhruba šesti měsíců. Investice poslouží také k rozšíření týmu Valua, abychom mohli realizovat naše další plány. Zvažujeme i expanzi do zahraničí – rádi bychom naše služby do budoucna poskytovali například v Rakousku,“ uvedl CEO a zakladatel Valuo Radek Šitera. Skupina Pale Fire Capital vlastnila od roku 2017 ve Valuo 29 procent.

Jedna investice za druhou

Nástroj Valuo Profi se zaměřuje na profesionály z oboru realit a má tisíce uživatelů, z nichž skoro polovinu tvoří realitní makléři a 28 procent potom finanční poradci. Mezi hlavní klienty Valua se řadí například Kooperativa, Partners, Re/max, Broker trust, Hypoteční banka, Česká spořitelna nebo Moneta Money bank. Valuo nově zahájilo také spolupráci s největším českým online tržištěm Aukro, jehož je Pale Fire Capital majoritním vlastníkem a které nedávno spustilo on-line aukce nemovitostí.

„Valuo je velmi užitečný nástroj pro realitní profesionály, který s další funkcionalitou vytvoří ještě více přidané hodnoty pro klienty,“ doplňuje partner Pale Fire Capital Jan Barta. Skupina letos na konci února také oznámila investici do posílení energetické bezpečnosti a nezávislosti Česka. Vyzvala tak developery solárních elektráren k zaslání nabídek připravených investičních projektů. 

V dubnu také navýšila svůj podíl v rámci vyhledávače JenPráce.cz na 80 procent. Návštěvnost pracovního portálu stoupla meziročně o 140 procent a přesahuje jeden milion návštěvníků měsíčně. V posledním čtvrtletí loňského roku investoval Pale Fire Capital do polského srovnávače pojištění Mubi a koupil většinový podíl ve španělském srovnávači pojištění Arpem. 

Foto: Unsplash

Anna Jurečková

Další články autora →

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Investice, Startupy, Technologie
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články