Startup Hedepy získal investici 30 milionů korun a expanduje dále do Evropy. Potvrzuje trend zájmu o duševní zdraví

Startup Hedepy získal investici 30 milionů korun a expanduje dále do Evropy. Potvrzuje trend zájmu o duševní zdraví

21. dub 2022 Anna Jurečková 3 min

Třicetimilionová investice, expanze do dalších zemí a tři tisíce sezení měsíčně. Platforma pro online terapii Hedepy roste a potvrzuje trend zvýšeného zájmu o oblast psychického zdraví. To je důležitým tématem i pro čím dál více zaměstnavatelů. Firemní terapie chce český startup podpořit napříč Evropou skrze první mezinárodní konferenci o wellbeingu ve firmách Hedepy Talks, která se uskuteční 27. dubna.

Čeští investoři vidí potenciál nejenom v technologiích, ale také v oblasti duševního zdraví. Důkazem je startup Hedepy, který aktuálně získal investici ve výši 30 milionů korun. Seed investičního kola se zúčastnili stávající i noví partneři, mezi nimi Purple Ventures, Nation 1 a RSJ. Hodnota platformy pro online terapii tím vyrostla na několik stovek milionů korun. Finance podpoří mimo jiné expanzi do Řecka, Maďarska a na Ukrajinu

„Společně s Hedepy na Ukrajině vzniká i nadace, díky které budeme shánět pomoc pro ty, kteří si sezení s terapeutem nemohou dovolit. Časem tuto pomoc rozšíříme nejen na postižené válkou, ale na potřebné ve všech zemích, kde působíme,“ vysvětluje Lukáš Krčil, výkonný ředitel Hedepy. Už nyní startup působí kromě Česka také na Slovensku, v Rumunsku, Itálii a Polsku.

V prvních třech zmíněných státech obsáhla společnost, která zjednodušuje cestu k psychoterapii a snaží se odstranit nedůvěru v ní, přes 40 procent trhu. Hedepy dále uvádí, že meziměsíčně roste o 30 procent a počet sezení za poslední rok vzrostl ze 700 na více než tři tisíce měsíčně. Myšlenka přesunu psychoterapie do online prostředí vznikla v reakci na pandemii a zvyšující se množství lidí trpících psychickými problémy. Těch je v Česku zhruba třetina, více než polovina z nich však žádnou pomoc nevyhledává. Na podobném principu funguje také platforma Terap.io.

Psychickou pohodu řeší i zaměstnavatelé

„Neustále pracujeme na rozšiřování výhod online terapie tak, aby byla přístupnější pro více zájemců. Pomoc by se k nim z pohodlí jejich domova měla dostat co nejrychleji, ideálně během několika minut. Právě díky čerstvě získané investici se můžeme naší vizi zase o kus přiblížit. Jsme moc vděční, že investoři čím dál častěji podporují smysluplné projekty, které netvoří jen hodnotu finanční, ale mají i společenský přesah,“ dodává Roman Zámečník, jeden ze spoluzakladatelů Hedepy.

Důležitost duševního zdraví si uvědomuje i čím dál více organizací a roste jejich zájem o firemní terapie. Právě ty momentálně tvoří 15 procent všech sezení Hedepy. Spolupráci se zaměstnavateli a otevření tématu mezi personalisty má podpořit první mezinárodní konferenci o wellbeingu ve firmách Hedepy Talks, která se uskuteční 27. dubna. Firemní online program péče o duševní zdraví v Česku nabízí také startup Soulmio.

 Foto: Hedepy

Anna Jurečková

Další články autora →

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Investice, Startupy
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články