Dateio expandovalo a posilovalo. Loni nabralo polovinu lidí a zdvojnásobilo tržby
foto: Dateio

Dateio expandovalo a posilovalo. Loni nabralo polovinu lidí a zdvojnásobilo tržby

4. led 2023 Ondřej Černý 1 min

Český startup Dateio loni zažil dobrý rok. Expandoval na pět nových trhů a vytvořil patnáct nových partnerství s bankami a fintech společnostmi. U obou svých produktů také zdvojnásobil tržby.

K České republice, Slovensku, Polsku, Rumunsku, Nizozemsku a Spojeným arabským emirátům se tak loni připojila Velká Británie, Island, Rakousko, Maďarsko a Jordánsko.

Spoluzakladatel a COO Ivan Dovica konstatoval, že pro něj je „skutečným vrcholem počet nových kolegů, kteří se připojili k týmu. Padesát procent našich zaměstnanců tvoří ti, kteří do firmy přišli v roce 2022.“

Doplnil, že vzhledem k tomu, že startup není malou společností, stává se pro Dateio výzvou, aby všichni ve firmě měli veškeré potřebné informace a všechny procesy byly dobře sladěné.

Dateio provozuje slevové programy pro banky. Ty s ním sdílejí anonymizovaná platební data a startup tak vidí, kde a kolik zákazníci utrácejí. Analýzou těchto dat poté Dateio vybere zákazníky, pro které mohou být slevové nabídky formou cashbacku při platbě kartou, bez použití kupónů a věrnostních karet, zajímavé. Klienti Dateiu zaplatí pouze za ty zákazníky, kteří u nich skutečně nakoupí.

K partnerským bankovním institucím patří Česká spořitelna, UniCredit Bank a Air Bank. Mezi obchodní partnery se řadí například Albert, Adidas, CZC.cz nebo Knihy Dobrovský.

Z údajů uložených ve Sbírce listin vyplývá, že za rok 2021 Dateio hospodařilo se ziskem 7,194 milionu korun. O rok dříve to bylo 7,574 mil. Kč. Ke konci roku 2021 tak Dateio snížilo kumulovanou ztrátu na 12,705 mil. Kč.

PODCAST: Datamole využívá AI a data k zjednodušení procesů od dojení až po načasování sklizní nebo výrobě ginu

Ondřej Černý

Další články autora →

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Startupy, Technologie
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články