Designérka Anna Marešová představila Whoop-de-doo menstruační kalíšek, za pár hodin se na něj vybrala polovina částky

Designérka Anna Marešová představila Whoop-de-doo menstruační kalíšek, za pár hodin se na něj vybrala polovina částky

22. čvc 2020 Redakce 3 min

Úspěšná česká produktová designérka Anna Marešová, která se proslavila svou kolekcí erotických pomůcek, rozjela crowdfundingovou kampaň pro menstruační kalíšek, který má být na trhu od podzimu. Za jediný den se podařilo v kampani na Hithitu vybrat přes 50 procent cílové částky potřebné na zhotovení formy produktu.

„Dlouho očekávaný designový menstruační kalíšek rozšíří dosavadní portfolio značky Whoop·de·doo. Ženám slibuje funkční, komfortní a udržitelnou alternativu k jednorázovým menstruačním pomůckám. Představení kalíšku proběhne na podzim tohoto roku, zájemkyně si ho však mohou zakoupit v předprodeji už nyní prostřednictvím právě probíhající crowdfundingové kampaně na Hithit.cz,“ informovala PR manažerka společnosti Andrea Červenková, podle které si přispěvatelé mohou vybírat i mezi odměnami, jako je například svezení tramvají T3 Coupé, jejíž autorkou je právě Anna Marešová.

Posledním krokem před spuštěním výroby kalíšku je zhotovení formy, která podle mluvčí vyžaduje vysokou investici. Právě proto se designérka rozhodla pro vybrání 445 tisíc Kč formou crowdfundingu. „Když člověk vyrábí produkt, je to velká investice. Místo abych sháněla investory, raději nabídnu menstruační kalíšek v předprodeji zákazníkům a fanouškům značky,“ uvedla Anna Marešová.

Kampaň byla spuštěna kolem úterního poledne a do středečního odpoledne se vybralo 60 procent částky. Kalíšek pro earlybirds je tam k mání za 700 korun.

Při vývoji menstruačního kalíšku designérka údajně kladla důraz nejen na jeho vzhled, ale i na jeho funkčnost a komfort při nošení. „Během rešerše a vývoje Whoop·de·doo kalíšku jsem zjistila, že konkurenční produkty mají hodně dobrých vlastností, ale také velké množství nedostatků. Mým cílem bylo vtisknout jednomu produktu ty dobré vlastnosti a mouchy vychytat. Menstruační kalíšek nabízí řešení, které je šetrné jak k ženskému tělu, tak i k životnímu prostředí, což je pro značku Whoop·de·doo, ale i pro mne osobně, velmi důležité,“ podotkla.

PŘEČTĚTE SI: Anna Marešová se loučí se svým butikem s vibrátory: „Byl to milník. Prodeje stouply, ale lidi se pořád stydí“

Kalíšek Whoop·de·doo prošel intenzivním testováním, které bylo svěřeno ženám z blízkého okolí Anny Marešové, například stand–up komičce Adéle Elbel, herečce Petře Nesvačilové, violoncellistce Terezii Kovalové, burleskní umělkyni Terézii Bělčákové, aka Miss Cool Cat nebo zpěvačce a kmotře Whoop·de·doo Tonye Graves. Prototypy otestovala také gynekoložka Petra Vrzáčková, se kterou designérka konzultovala produktové detaily při vývoji Venušiných kuliček.

Právě Venušiny kuličky a designový vibrátor jsou vlajkovou lodí společnosti Whoop-de-doo, kterou Anna Marešová založila v roce 2013. Na sklonku loňského roku si pak poprvé vyzkoušela offline prodej, když před Vánoci otevřela na měsíc butik v jednom z pražských nákupních center. (Jak to tehdy probíhalo, si můžete přečíst v našem rozhovoru zde.)

„Značka Whoop·de·doo ale není jen o erotice, vnímá ženu jako celek. Je o jejích emocích, těle, cyklech, intimním zdraví a sebevědomí. Není jen o sexu, věnuje se i těm méně atraktivním tématům,“ upřesnila na závěr Anna Marešová.

Foto: Martin Bražina, Adam Dvořák

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Startupy, Technologie
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články