Storyous začínalo nabídkou pokladních systémů pro kavárny, rozšířilo se do celého gastra a po stamilionové investici od britského fintechu SaltPay začíná svou all-in-one službu nabízet všem malým a středním podnikům, které nedosáhnou na enterprise řešení. Od svého investora také přebírá strategii regionálních hubů, a tak v blízké době otevře v Brně a Ostravě dvě nové pobočky, aby se dostala co nejblíže k zákazníkům. Pro tyto huby vyhledá formou Bootcampu mezi studenty a absolventy budoucí lídry, kteří budou u vzniku nových poboček stát od úplného začátku.
Na konci minulého roku do Storyous investovala stovky milionů korun britská fintech společnost SaltPay, která umožnila Storyous rozšířit svůj záběr. Z pokladního systému původně určeného především pro kavárny a restaurační provozy se tak Storyous plynule rozšiřuje v poskytovatele all-in-one systému pro malé a střední firmy, který kombinuje platební terminál, EET pokladnu a tiskárnu. Jde o jednoznačný krok směrem k očekávané masivní digitalizaci malých a středních firem napříč Českou republikou.
„Abychom se dostali k zákazníkům co nejblíže, budeme postupně otevírat regionální pobočky, huby. Rozhodli jsme se dát příležitost talentovaným studentům, absolventům nebo všem, kdo mají drive, chtějí se naučit spoustu nových věcí a sdílí naše hodnoty, aby se s námi podíleli na vzniku něčeho velkého. Kdybych takovou příležitost měl v začátcích já, byl bych úplně nadšený,” popisuje své záměry šéf Storyous Igor Třeslín.
Na loňském Bootcampu Igor Třeslín budoucím lídrům předával podnikatelské zkušenosti.
Hub, cesta do srdce zákazníka
SaltPay používá strategii otevírání hubů jako způsob, kterým dostává svůj tým do bezprostřední blízkosti svých klientů - prodejců. Nejde pouze o blízkost geografickou, ale i o mnohem bližší porozumění každodennímu rytmu života v dané oblasti.
Tento způsob SaltPay aplikuje po celém světě a na základě zkušeností například z Brazílie, Lisabonu nebo Reykjavíku si pochvaluje, že jim sázka na studenty a mladé talenty pomáhá budovat efektivně fungující obchodní týmy, které jsou proklientsky orientované. A protože klientům dokonale rozumí, přináší nedocenitelný feedback pro další zlepšování produktů a služeb.
Bootcampy a sázka na mladé talenty se SaltPay osvědčila i ve světě.
„Je to skvělá startovací příležitost, kde se hodně naučíte. Každému umožňujeme volný přístup ke komukoliv napříč společností - nemáme žádná striktní pravidla ohledně hierarchie, takže nováčci mají skvělou šanci učit se od těch nejlepších podnikatelů z naší rodiny. V SaltPay, stejně jako Storyous, se nováčci ihned stávají členy této rodiny,“ vzkazuje případným zájemcům Vanessa Pagotto, která má budování hubů v SaltPay na starosti.
Při hledání týmu pro tuto formu expanze se Storyous rozhodlo vsadit na kartu, která se jim osvědčila už na podzim minulého roku. V říjnu 2020 uspořádali první intenzivní Bootcamp pro studenty, kterým dali možnost zúčastnit se vzdělávacího programu plného přednášek a workshopů. Ve hře byla i nabídka stáží pro ty nejšikovnější mladé lídry.
PŘEČTĚTE SI: Budoucí lídři se ve Storyous učili tomu, co ve školách často postrádají.
Dostat se mimo Prahu
„Minulý Bootcamp byl pro nás super zkouškou, při níž jsme si ověřili, že tento model opravdu funguje. Přihlásilo se nám tehdy 160 lidí, vybrali jsme jich 25, kteří prošli Bootcampem, a osmi jsme nabídli několikaměsíční stáž. Dnes pro nás čtyři z nich nadále pracují, Filip má například na starosti právě organizaci dalších Bootcampů,” pochvaluje si spolupráci s mladými talenty Igor Třeslín.
Nový ročník Bootcampu proběhne 17. - 19. března, přičemž se zájemci mohou hlásit až do 14. března 2021 na webu Storyous. Půjde o třídenní vzdělávací odpolední program, kdy s účastníky budou své zkušenosti sdílet zkušení podnikatelé a manažeři. Kromě přednášek, workshopů a networkingu bude také tento Bootcamp okořeněný možností získat praktické zkušenosti, kdy je pro ty nejlepší připraveno až 20 pozic.
„Chceme náš produkt nabídnout do měst mimo Prahu, která je výrazně napřed. Po Brnu a Ostravě budeme mířit i na další menší města, kde vybudujeme regionální týmy. V každém městě vytvoříme hub, což je jednoduše místo s kancelářemi, odkud bude parta 6 až 12 mladých lidí pomáhat místním zákazníkům s jejich rozvojem. Nemusí jim nutit jen prodej, chceme, aby se s nimi především lidsky bavili a zjišťovali jejich problémy. Sám jsem v začátcích, ať už v PizzaTime nebo Storyous, osobně navštěvoval klienty a naslouchal jim. A protože se mi to velmi osvědčilo, chci na to touto cestou navázat,” vysvětluje koncept hubů Igor Třeslín.
„Vybraní účastníci budou spolupracovat na vzniku hubu se zkušenými lidmi ze Storyous, ale i se zahraničními experty ze SaltPay, kteří nám přijedou pomoct. Půjde opravdu o jedinečnou příležitost, jak být u něčeho velkého a dostat prostor budovat opravdovou firmu,” uzavírá Igor Třeslín.
Foto: archiv Storyous