PRŮZKUM: Oblíbené benefity startupistů? Home office, více dovolené a flexibilita. Akcie, telefon nebo pes v kanceláři už netáhnou

PRŮZKUM: Oblíbené benefity startupistů? Home office, více dovolené a flexibilita. Akcie, telefon nebo pes v kanceláři už netáhnou

24. úno 2022 Šárka Mrázová 2 min

Práce z domova, více dovolené a časová flexibilita. To jsou hlavní benefity, které upřednostňují uchazeči při výběru nového místa, anebo požadují po stávajících zaměstnavatelích. Dva roky trvající pandemie změnila Čechům životní i pracovní priority a jasně ukázala, že práce už nemusí být kancelářskou otročinou. Dřívější benefity, jako jsou firemní akcie, nadstandardní zdravotní péče, volání zdarma nebo pes v kanceláři, spadly v řebříčku oceňovaných doplňků k práci na nejnižší příčky, ukázal exkluzivní průzkum portálu StartupJobs. 

Šetření se loni na podzim zúčastnilo 1480 uživatelů portálu StartupJobs. Na otázkujaké firemní benefity by nejvíce ocenili, nebo aktuálně oceňují, považuje 33,4 procenta za největší benefit možnost pracovat z domova a dalších 24 procent pak oceňuje více dnů strávených na dovolené. Za těmito dvěma benefity následuje celková flexibilita. 


Tradičí benefity, mezi něž patří příspěvek na sport, stravenky nebo stravenkový paušál a podpora osobního růstu ve formě vzdělávání nebo mentoringu, se posunuly na střední příčky co do preferencí. Možnost používat firemní auto, dny na zotavenou, příspěvek na penzijní nebo životní spoření či různé občerstvení na pracovišti už nelákají tak jako v minulosti. 

Změna v preferencích zaměstnanců, kteří si zvykli po nuceném přesunu na home office, že mohou pracovat mnohem svobodněji, udělat si přestávku, kdy chtějí, a přitom odvádět stejné pracovní výsledky, odsunula dříve běžné pracovní benefity do pozadí. Teambuildingy, příspěvek na dopravu, pes na pracovišti nebo firemní akcie požadují oslovení uchazeči už jen v řádu pouhých desítek.

Šárka Mrázová

Další články autora →

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Kancelář, Průzkumy, Startupy
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články