V rámci podzimního průzkumu StartupJobs odpovídali uživatelé mimo jiné na to, jaký je jejich nejoblíbenější firemní benefit. I přes značný nárůst remote spolupráce a mnohdy nucený home office se na první příčce udržela jako tradičně práce z domova, více však letos lidi zajímala flexibilní pracovní doba či příspěvky na sport.
Průzkum se uskutečníl v týdnu od 22. do 29. září a zúčastnilo se ho 1214 uživatelů StartupJobs.
Z odpovědí na otázku, jaké tři firemní benefity by respondenti ocenili, případně jakých si aktuálně nejvíce cení, vzešel jako pomyslný vítěz home office, který získal 582 hlasů. Na první příčce se tento benefit umístil i loni, tedy v době před pandemií koronaviru, kdy byla práce z domu skutečně výsadou některých firem a neudělovala se „jen tak”. Za současné situace se z tohoto „benefitu” stala v některých případech povinnost, část firem ani neplánuje návrat některých aktivit do offline režimu.
PŘEČTĚTE SI: Startupem snů je pro uchazeče Kiwi. A nejžádanějším benefitem home office
PŘEČTĚTE SI: Práce z domu může vést až k vyhoření. Umíte si efektivně zorganizovat home office?
Oproti loňsku ovšem z páté příčky na druhou poskočila možnost flexibilní pracovní doby, která získala 384 hlasů, na třetím místě se umístily příspěvky na sport (292).
Na dalších pozicích se pak vyskytla dovolená, vzdělávání, stravenky a sick days. První desítku uzavírá existence občerstvení a nezbytné kávy na pracovišti, služební telefon pro soukromé využití a služební auto.
Nejméně pak respondenty zajímalo parkování, ale také teambuildingy a společné akce. Jak se na tomto (zne)hodnocení firemních hobby aktivit podepsala různá protipandemická opatření včetně dodržování bezpečné vzdálenosti, se můžeme jen domnívat. Pravdou je, že ani loni se tyto položky neumístily v první desítce.
DALŠÍ VÝSLEDKY LETOŠNÍHO ŠETŘENÍ NAJDETE ZDE:
PRŮZKUM: Průměrné mzdy vývojářů stouply. O práci se nebojí, ale pokukují po cizině
PRŮZKUM: Mnohem více marketérů se letos hlásí o novou práci, klidně i za nižší mzdu než obvykle
PRŮZKUM: Přibylo lidí, kteří aktivně hledají práci ve startupech. Jak vypadá typický uchazeč?
Foto: Unsplash