Celkem čtyři a půl milionu korun posílají investoři Karel Janeček a Michal Dědek do českého edtech startupu Edhance, jenž vyvíjí vzdělávací platformu. S její pomocí mohou učitelé lépe organizovat virtuální i běžnou výuku. Na platformě mohou například chystat edukační materiály pro žáky nebo realizovat testy a cvičení. Vedle běžných předmětů platforma počítá třeba i s výukou finanční gramotnosti nebo zásadami zdravé životosprávy.
Startup se nedávno jako teprve druhý český projekt dostal mezi vybrané projekty v prestižním evropském inkubačním a akceleračním programu IMPACT EdTech a získal si tak pozornost Michala Dědka, výkonného ředitele skupiny SFG holding a andělského investora, který nyní do startupu investoval 1,3 milionu korun. Celkem 3,2 milionu korun do firmy poslal další známý andělský investor Karel Janeček.
„Vzdělávání a budoucnost dětí je pro mě největší priorita. Projekt, který má dobrý potenciál ve zlepšení vzdělání, je pro mě zajímavý. Přeji Edhance celosvětový úspěch," okomentoval investici matematik Janeček.
Andělský investor Michal Dědek je znám investováním do udržitelných startupů.
„Zvláště v dnešní turbulentní době, kdy se neustále nepředvídatelně střídá online, kombinovaná a prezenční výuka, přemýšlím nad tím, jak se budou moje děti za pár let vzdělávat. Za takových podmínek je pro učitele těžké zajistit žákům konzistentně kvalitní výuku. Věřím tomu, že Edhance dává učitelům do ruky nástroj, který jim v této situaci může výrazně pomoci. Záměrem této andělské investice je otevřít si opci na možný vstup celé investiční skupiny SFG holding v dalším investičním kole,“ uvedl na konto své nejnovější andělské investice Michal Dědek, který si buduje jméno investováním do impactových a udržitelných startupů.
Multiplatformní aplikace s virtuálním prostředím
Platformu Edhance už si vyzkoušelo 400 škol po Česku, přičemž aktuálně ji odebírá 128 platících škol. Další školy pak využívají pouze několik bezplatných programů, jako jsou například Přijímačky z matematiky, nebo jsou ve zkušební fázi, kdy se rozhodují, zda si program pořídit. Edhance eviduje 700 aktivních učitelů a téměř 10 tisíc registrovaných žáků. Celkem startup získal již 15 milionů korun od investorů a dalších 22 milionů korun z dotací a jiných programů.
Platformu Edhance už si vyzkoušelo 400 škol.
Edhance školám nabízí multiplatformní aplikaci s virtuálním vzdělávacím prostředím, které slouží ke správě výuky a obsahuje širokou nabídku komplexních výukových materiálů. Studenti se díky Edhance seznamují s předměty v oboru STEM (matematika, fyzika, chemie a informatika), se základy finanční a mediální gramotnosti, se zásadami zdravé životosprávy a s možnostmi budoucího uplatnění na pracovním trhu. Učitelé si pak sami rozšiřují své digitální kompetence.
„Investice od Michala Dědka a Karla Janečka nám dovolí dále rozvíjet portfolio platformy Edhance, prostředky využijeme zejména na vývoj nových výukových materiálů v balíčku STEM. Kromě toho ale budeme dále rozšiřovat a zkvalitňovat funkce aplikace, např. budeme pracovat na implementaci prvků AI pro personalizované učení. Příští rok se navíc chystáme spustit nový program na vzdělávání učitelů v digitální gramotnosti, pilotáž platformy na zahraničních trzích a personální růst,“ uvítal novou investici Lukáš Rejchrt, spoluzakladatel a CCO Edhance.
Studenti se v rámci prostředí Edhance seznamují nejen s běžnými obory, ale třeba i se základy finanční a mediální gramotnosti.
„Pandemické uzavření škol a přechod na kombinovanou výuku vnímáme jako zásadní milník pro změnu přístupu pedagogů k technologiím a digitalizaci. Školy a pedagogy tato potřeba zpočátku zaskočila a museli se rychle adaptovat na nové nástroje. Nyní však zjišťujeme, že si již osvojili obsluhu ‚potrubí‘, které je spojuje s žáky. Ale stále do něj chybí kvalitní digitální vzdělávací obsah, který žáky bude bavit a přinese i výsledky. A právě s tím jim platforma Edhance pomáhá,“ uzavřel Rejchrt.
Foto: Edhance, Lucie Dvořáková, Michal Dědek