Účinná ochrana před podvodníky. Carsharingová společnost Car4way jako první zavádí ověření identity přes Bank iD

13. dub 2023 Pavla Skřivánková 1 min

Zájem o sdílené služby v Česku roste, lidé si zvykají jezdit třeba sdílenými auty. Službu si ale bohužel oblíbili také podvodníci. Různým podvodům přitom dokáže zabránit jednoznačné ověření totožnosti zákazníka přes Bank iD. Jako první na trhu zavádí tento způsob identifikace největší česká firma nabízející carsharing Car4way.

Nejčastějším trikem, jak systém sdílených služeb zneužít, je registrace na cizí osobní doklad. Nepoctivci však za službu následně nezaplatí, nebo dokonce automobil zcizí. Digitální ověření totožnosti pomocí Bank iD dokáže těmto podvodům zabránit, protože jednoznačně potvrdí totožnost zákazníka, který se ke sdílené službě registroval svým občanským a řidičským průkazem. Tím zamezí zneužití cizí identity, způsobenému například ztrátou, zcizením či neuváženým sdílením osobních dokladů.

„Nejen carsharingové společnosti, ale i další půjčovny aut či nejrůznějšího vybavení mohou chránit sebe a své zákazníky před podvodníky tím, že začnou při ověření totožnosti zákazníka využívat Bank iD. Věřím, že uživatelé si na to rychle zvyknou, protože obecně jde o nejoblíbenější způsob digitálního ověření totožnosti,“ uvedl Marek Růžička, výkonný ředitel společnosti Bankovní identita, a.s.

Nadále je možné využívat služby Car4way také bez bankovní identity. Kvůli nižší úrovni bezpečnosti při identifikaci ale musí zájemce o využití sdíleného vozu složit zálohu ve výši 10 000 korun.

Pavla Skřivánková

Další články autora →

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články