Rohlik.cz: “Šetříme to nejcennější - váš čas“

Rohlik.cz: “Šetříme to nejcennější - váš čas“

25. kvě 2017 Redakce 3 min

Inspirací pro rohlik.cz jsou jejich zákazníci, pro které neustále zlepšují služby. Zajímá vás, co je denním rohlíkem zaměstnanců nebo koho hledají do týmu? O tom a mnohém dalším jsme si popovídali s Markétou Novákovou, Recruitment Guru rohlik.cz. 

 

Co rohlik.cz dělá

Jsme největší online supermarket s vlastním mega skladem a pořád naše služby chceme zlepšovat. Prodej potravin online je tou úplně nejsložitější oblastí e-commerce, takže každý den makáme abychom byli ti nejlepší na trhu.

 

Proč jste rozjeli rohlik.cz?

U nás v Rohlíku měníme pravidla hry v nakupování. Myslíme si, že v dnešním světě je čas to nejcennější, co máme a věříme, že není nejlepší jej trávit ve frontách u pokladen.

 

Co je Vaše inspirace?

Určitě jsou to naši zákazníci. Snažíme se poslouchat jejich přání a neustále naše služby zlepšovat.

 

Co považujete za největší úspěch rohlik.cz?

Ani ne za tři roky se nám podařilo vybudovat naprosto unikátní logistický systém a vlastní megasklad, na což je nabaleno spousta srdcařů, kteří se snaží Rohlík posouvat pořád dopředu. Můžeme se pyšnit tržbami přes 300 mil měsíčně a máme už více než 50 tisíc zákazníků v Praze a Brně. Tyhle čísla nám pořád stoupají a dokonce to vypadá, že už po skoro třech letech nám český trh bude málo.

 

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Chceme být nejlepší... Přejeme si hlavně se nezastavit na jednom místě a neustále přicházet s inovacemi, které usnadní život zákazníkům i našim dodavatelům.

 

Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?

Jsme společnost, která se mění pod rukama. Pořád se učíme novinkám a to, co platilo včera, již dnes není pravda. Takže určitě hledáme lidi, kteří se nebojí a vítají změny. Díky tomu, že je u nás všechno o chlup rychlejší než jinde, tak je odvedená práce rychle vidět, ale nepopíráme, že občas musíme posouvat své hranice.

 

V čem jste jiní než konkurence?

Část naší mise je o kultivaci českého retailového prostředí k lepšímu. Pro spoustu menších dodavatelů jsme nadějí, že se s nimi bude někdo bavit jako s rovnocennými partnery. V tomhle ohledu jsme rozhodně jiní než naše konkurence a na tom chceme neustále pracovat.

 

Co je pro vás při budování startupu nejdůležitější?

Určitě je to pro nás schopnost učit se, a to občas i z vlastních chyb. Přijmout zpětnou vazbu od zákazníků, dodavatelů i mezi sebou, je u nás veliké téma. Protože bez vlastní sebereflexe nebudeme nikdy moci být lepší a posouvat naší společnost.

 

Jak vypadá pracovní den v rohlik.cz?

Určitě ti nemůžeme představit vzorový den v naší společnosti. Každý den je jiný a každý den je výzva.
Potřebujeme se neustále posouvat a dělat věci pořád dokola v zaběhnutých kolejí u nás nelze.

 

Nějaké další tipy / doporučení / vzkaz?

Aby byl Rohlík úspěšná společnost, tak potřebujeme skvělé lidi. Pokud chceš pracovat ve společnosti, kde se o nápadech nemluví, ale rovnou se pečou, tak máš jedinečnou příležitost. U nás naškrobené límečky nenosíme, ale spíš si vytahujeme rukávy. 

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata:
Další články