Příběh Botas může pokračovat. Firma Vasky prodala osm tisíc párů bot ve výprodeji a získala potřebné finance na koupi tradiční značky

21. bře 2023 Anna Jurečková 1 min

Když značka Botas oznámila uzavření výroby, rozhodla se obuvnická firma Vasky navázat na tradici „jednoho ze symbolů české ševcoviny“. Pro získání potřebných financí na koupi spustil zlínský výrobce obuvi v pondělí 13. března výprodej osmi tisíc párů bot. O týden později Vasky oznámili, že se podařilo vybrat dostatek prostředků a příběh Botas může pokračovat.

„Takovou vlnu zájmu o záchranu tradiční české značky jsme opravdu nečekali. Lidé celý týden sdíleli naše příspěvky a na prodejnách kupovali páry pro celé rodiny,“ uvedla firma na LinkedInu s tím, že o dalších krocích bude informovat.

Příběh ikonické sportovní obuvi se začal psát v roce 1949, kdy byla založena firma Botana. V roce 1963 vznikla její sportovní odnož pod názvem Botas. K letošnímu lednu se značka ze Skutče na Chrudimsku rozhodla ukončit výrobu z důvodu zdražení energií a nedostatku kvalifikované pracovní síly.

PŘEČTĚTE SI: Jeho láskou jsou boty, jeho vzorem Baťa. Značku Vasky založil coby teenager, teď prodává tisíce párů měsíčně

Anna Jurečková

Další články autora →

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články