Milion korun na rozjezd studentského startupu. Projekty podpoří fakulta s investiční společností
Studenti Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. Foto: FJFI

Milion korun na rozjezd studentského startupu. Projekty podpoří fakulta s investiční společností

19. říj 2022 Ivan Horák 2 min

Až milion korun mohou získat pro svůj start-up studenti Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI) v soutěži Start-up@FJFI. Všichni účastníci projektu také získají úvodní mentoring, v jehož rámci jim zkušení podnikatelé ukáží, jak se firma buduje a rozvíjí.

Projekt se soutěží Start-up@FJFI připravila fakulta ve spolupráci s investiční společností Presto Ventures a s ČSOB, která provozuje start-upový akcelerátor Start It @ČSOB. „Naši absolventi se na pracovním trhu rozhodně neztratí, nicméně věřím, že mnozí z nich nosí v hlavě nápady na mimořádně zajímavé projekty, jen se třeba někdy obávají je převést v realitu. Společně s Presto Ventures a Start It @ČSOB jim ukážeme, že takové obavy mohou být zbytečné,“ vysvětluje proděkan pro pedagogiku Milan Krbálek.

Přemysl Rubeš, zakladatel a šéf Presto Ventures a absolvent FJFI tvrdí, že studenti, kteří „přežijí“ náročné studium na této fakultě až do konce určitě patří mezi ty nejtalentovanější a nejpracovitější na našem trhu. „A z vlastního pedagogického působení na fakultě mám zkušenost, že jsou také mimořádně kreativní, podnikaví a úspěšní i v mimoškolních aktivitách typu sport nebo třeba muzika,“ říká Rubeš. „Přesně takoví lidé mají nejlepší předpoklady vybudovat úspěšné produkty a firmy a stát u budoucích globálních firem s českými kořeny. My jim chceme ukázat, že rozjet podnikání není zase tak složité, a pomůžeme jim i s prvními kroky.“

Soutěž Start-up@FJFI je určena pro studenty FJFI. Mohou to být jednotlivci nebo až pětičlenné týmy, přičemž alespoň polovina členů musí být z fakulty. Přihlášky do soutěže se budou podávat v prosinci 2022 a porota následně vybere týmy do mentoringového programu. Výběr jednoho až tří vítězných projektů pak proběhne do konce června 2023.

Přemysl Rubeš už čtvrtým rokem vede seminář Startupový projekt. Soutěž Start-up @FJFI vzešla z diskuzí nad tím, jak studenty motivovat k tomu, aby nápady nenechali ležet ladem, ale pustili se do jejich realizace,“ uvádí proděkan Krbálek.

Kromě toho, že Přemysl Rubeš vede seminář a spolu s kolegy zajistí mentoring účastníků soutěže, bude se jeho firma Presto Ventures podílet sedmdesáti procenty na počáteční investici do vítězného projektu či projektů. Zbylou část investuje přímo fakulta. Vítězné nápady soutěže Start-up@FJFI získají také divokou kartu do akceleračního programu Start It @ČSOB. Ten už koncem listopadu, tedy před začátkem soutěže, nabízí všem zájemcům dvoudenní přípravný workshop.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Investice, Startupy
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články