Genesis Capital a Avallon MBO Fund oznamují prodej majoritního podílu ve společnosti Stangl Technik Holding strategickému investorovi

Genesis Capital a Avallon MBO Fund oznamují prodej majoritního podílu ve společnosti Stangl Technik Holding strategickému investorovi

16. čvn 2022 Petr Blažek 1 min

Stangl Technik Holding, přední poskytovatel komplexních inženýrských a technických služeb v Polsku a České republice, mění vlastníka. Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) a Avallon MBO Fund II se dohodli na společném prodeji většinového podílu společnosti SPIE, která je evropským lídrem v oblasti multitechnických služeb.

Finanční investoři GPEF III a Avallon MBO Fund II získali většinový podíl ve společnosti Stangl Technik (dříve EQOS Energie Česko a EQOS Energie Polska) v roce 2018 poté, co se společnost odštěpila z evropské skupiny EQOS specializující se na elektrifikaci sítí.

V průběhu čtyř let Stangl Technik upevnil svoji vedoucí pozici na českém a polském trhu s nabídkou dodávky kompletních technických služeb pokrývající celý životní cyklus budov. Má přibližně 380 zaměstnanců a v roce 2021 dosáhl konsolidovaných tržeb ve výši 67 milionů eur.

Petr Blažek

Editor se zájmem o finance a technologie.

Další články autora →

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články