Čeští Enehano na cestě do Silicon Valley. Pomůže jim grant od CzechAcceleratoru zopakovat úspěch STRV?

Čeští Enehano na cestě do Silicon Valley. Pomůže jim grant od CzechAcceleratoru zopakovat úspěch STRV?

19. bře 2019 Matyáš Vejskal 2 min

Startup Enehano je jedním z největších dodavatelů řešení Salesforce v Česku a má v plánu prosadit se i v Silicon Valley. V rámci programu CzechAccelerator projekt získal od CzechInvestu grant v hodnotě jednoho milionu korun a tříměsíční program našlapaný networkingem, mentoringem a workshopy přímo v San Franciscu.
 

Když se v roce 2011 společnost STRV v rámci programu CzechAccelerator vydala poprvé za oceán, asi nikdo neočekával, že o necelé dva roky později bude lovit klienty v prestižním americkém Y Combinator a o dalších osm let později se ve výsledovce objeví kolonka „Tržby za rok 2018 - 360 milionů Kč”.

Jestli na tento úspěch zvládne navázat Enehano, závisí na tom, jak dobře zvládne využít pomoc poskytnutou v rámci programu nabízeného CzechInvestem podnikům v začátcích expanze. Grant na jeden milion korun a nabídka poradenství, mentoringu a networkingu v San Francisku je tím, co by mohlo zakladatelům Enehana Jiřímu Machovi a Michalovi Peškovi pomoci oslovit velké světové hráče.

„V USA už za sebou máme několik úspěšných implementací, kde jsme nabrali cenné zkušenosti. účast v programu nám umožní také otestovat konkurenceschopnost naší nabídky, získat nové kontakty i zakázky. To vše s cílem otevřít v USA ještě letos samostatnou pobočku,” říká CEO Enehano Jiří Mach.


O tom, jak důležitý je pro úspěch v Silicon Valley networking, svědčí existence překvapivě mnoha úzce zaměřených blogů a rozhodně tato činnost nekončí u aplikace MeetUp. Networkingové akce jsou pro úspěch v oblasti Silicon Valley naprosto klíčové. Právě s jejich pomocí si začínající podnikatelé vytvářejí obchodní vazby, které pak mohou dále rozvíjet ve svůj prospěch,“ říká Miroslav Tenkl, zástupce CzechInvestu v San Franciscu. Kvůli drahému životu v kalifornském městě začínající firmy jistě ocení, že CzechInvest první tři měsíce náklady na tato setkání ze 75 procent hradí.
 


Společnost Enehano Solutions byla založena v roce 2016 a od té doby raketově roste. V současné době její tým tvoří 30 zaměstnanců a tržby se pohybují v desítkách milionů korun. Od 1. března se může blýsknout i prestižním Statusem Gold Partner Salesforce. Jako jedna z mála firem umí implementovat CRM řešení Salesforce do velkých korporací, v čele s hlavními bankami, pojišťovnami nebo mobilními operátory. Kromě USA má Enehano klienty i v Česku, Německu, na Slovensku a nyní také v Izraeli.


Autor: Matyáš Vejskal
Foto: Archiv Enehano

Matyáš Vejskal

Další články autora →

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata:
Další články