Jaký job má otec Kevina McCallistera?

Jaký job má otec Kevina McCallistera?

13. pro 2018 Redakce 5 min

"Haló, tady Peter McCallister, OTEC." Tak se Kevin McCallister vydával za svého otce, když se registroval v New Yorském hotelu Plaza. V hotelu, kde se vedle největších osobností ding dang dong skrýval před Dlouhoprsťáky. Je všeobecně známé, že Kevin v hotelu utratil během dvou dnů 967 dolarů z účtu svého otce a to nepočítáme škody, které způsobil na domě strýce Roba. Vydejte se s námi po stopách, které mohou vyřešit dnes již zásadní otázku, která byla vyřčena před dvěma lety na Redditu: Čím se živí Kevinův otec Peter McCallister?

Otázka, kterou ve svém příspěvku uživatel u/cubanesis vytasil a zejména odpověď na ní, znějí na první pohled velice banálně. Když si ji však budete chtít zodpovědět, narazíte na mnoho vodítek, které z jednoduché otázky udělají jednu z největších záhad historie HR. Pojďme si je společně projít, třeba přijdeme na nové tipy.

Sedmičlenná rodina ze zámku?

Dobře, mít 5 dětí není zrovna málo, ale že by se nenaskládali do menšího domu? Pořídit si a utáhnout takovou nemovitost, navíc s nezaměstnanou manželkou? Posuďte sami. O jeho kvalitách svědčí i hodnocení odborníka Harryho: “Tenhle barák? To je zlatej důl! Ten je nažvejknutej, kupa prvotřídního zboží, rádia, vídea, možná bych čekal i nějakou tu kačenu!?” Za zmínku určitě stojí i internetová spekulace, že byl dům v roce 2012 prodán za 1,585 milionů dolarů.

Vánoční dovolená v Evropě

15 letenek z Chicaga do Paříže, o Vánocích? Dokonce 4 letenky pro dospělé byly první třídou. Zpáteční letenky bez přistání by dnes pouze pro rodiče stály minimálně 800 000 Kč. A to nebereme v úvahu, že ceny leteckých společností za posledních 30 let výrazně klesaly.

Opravy po Kevinových bitkách s Marvem a Harrym

Války mezi Kevinem a Mokrými bandity (později Dlouhoprsťáky) patří do zlatého archivu, ale pokud si uvědomíme, že škody vzniklé touto jízdou je potřeba dát zase do pořádku - ne jeden tatínek by takového synátora raději vydědil. Při odhadech jsme se dostali minimálně na 900 000 Kč.

2 zvláštní situace

Již zmíněný příspěvek na Redditu rozebírá zejména tyto 2 situace, ze kterých vyvozuje šokující závěr…

1. První (?) setkání Petera McCallistera s Harrym

Vzpomínáte si na úvodní chaotickou scénu, ve které si celá rodina balila kufry a při níž přišel Harry v policejním převleku na obhlídku?

V jednu chvíli se Harrymu konečně povede zastihnout Petera, jehož bezprostřední reakce je velmi zvláštní: “Strážníku, chcete mě snad zavřít?” Peter po celou dobu hovoru působí velice strnule a nervózně. Pohled v jeho tváři je velice nedůvěryhodný. Proč? Že by něco skrýval? Nebo dokonce Harryho zná? :)

2. Podivné chování poslíčka s pizzou

Teď si zkuste vybavit scénu, kdy si Kevin v prvním díle (konečně) objednal velkou sýrovou pizzu ("jenom pro něj") a dovezl mu ji poslíček z firmy Malý Nero. Dovážka samozřejmě neproběhla hladce, když Kevin použil gangsterkou scénu z fiktivního filmu Hříšní andělé. Scéna končí střelbou a poslíček zvuku uvěří natolik, že mu kvůli šoku na chvíli téměř přestanou fungovat nohy.

Klíčová otázka zní: Proč po takové události poslíček nezavolal policii? :) Sehrál snad roli psychický šok? Nebo zavolal na centrálu Malého Nera a ti mu po tom co se dozvěděli o čí dům jde rychle vysvětlili, aby na incident rychle zapomněl, jinak končí?

Je Peter McCallister mafián?

Z posledních dvou kapitol asi už chápete, na základě čeho celá tato kauza vznikla a co naznačuje. Všechny tyto teorie směřují k tvrzení, že Peter McCallister je gangster! Shrňme si to:

  1. Peter má dost peněz na to, aby se postaral o ženu, která nepracuje, o pět dětí a společně si žili v domě, který stojí 1,5 milionu dolarů (ostatní náklady zmiňujeme výše).
  2. Harry s Marvem si dům MacCallisterů vyberou a hodnotí ho jako TOP, ale popravdě je dost podobný ostatním domům v této čtvrti a interiér na první pohled v rámci tamního standardu nevypadá nijak unikátně. Mohli snad nějak tušit, že dům patří někomu opravdu vlivnému a z jejich branže?
  3. Chování rodiny McCallisterů se často jeví jako by její hlavou byl opravdu gangster: Buzz je psychopat, co by šel nejradši v tatínkových šlépějích. Strýček Frank působí jako ukázkový křivák. Kevin je naprosto v pohodě s odděláním dvou zlodějíčků, atd..
  4. Poslíčka od Malého Nera vyděsila scénka z Hříšných andělů téměř na smrt, ale přesto nezavolal policii.
  5. Peterovo chování po spatření Harryho v policejním oděvu bylo nadmíru podezřelé.

Další zajímavá teorie, která podporuje gangsterský job zní: Harry a Marv jsou “gorily” najaté konkurenčním gangem, aby vyřídili vzkaz Peterovi “Snakes” McCallisterovi. Když pak na konci prvního dílů “Snakes” najde v domě na zemi zlatý zub, dojde mu, že válka započala.

Teorie StartupJobs

Náš názor není vůči Peterovi tak negativní. Domníváme se, že i přes veškeré špatné vlastnosti a události, které rodinu McCalisterových zmítaly, záměr otce není tak jednoduchý, jak se dle výše zmíněného může zdát. S teorií, která dělá z Petera člena gangu však musíme souhlasit. Ovšem jeho role podle nás nebyla tak ultimátní.

Myslíme si, že otec byl účetním hned pro několik kartelů. Právě to začalo prosakovat v době, ve které se odehrával první díl. Proč ale mafie? Peter totiž chtěl nasát co nejvíce know how o loupežních mechanismech a postupech, protože jeho mise je mnohem hlubší. Jeho snem bylo rozjetí historicky prvního startupu vyvíjející high-tech security systémy. Možná namítnete, že člověk, který po odjezdu na dovolenou za oceán zapomene zamknout garáž a v domě nechá vlastního syna, není ten pravý pro takový business. Ale podobné chyby nás přeci posouvají vpřed :)


Nakonec uvedeme pár dalších tipů, které se po internetech o Peterově jobu zmiňují nejčastěji. Peter McCallister podle nich může být:

  • Manažer Chicago Bulls
  • Vysoce postavený právník
  • Senior viceprezident burzovní společnosti Chicago Stock Exchange
  • Doktor medicíny

Autor: Jakub Zahurský

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata:
Další články